مهم ترین سازنده قطعات آیفون خودروی برقی می سازد

به گزارش خرید بک لینک، فاکسکان، بزرگ ترین سازنده قطعات و مونتاژکننده آیفون های ساخت اپل، می خواهد در آینده برای تسلا خودرو های برقی بسازد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از سی ان بی سی، مدیر عامل این شرکت تأیید کرده که فاکسکان حرکت به سمت تولید خودرو های برقی را در دستور کار خود قرار داده است.
گروه فناوری هون های، (نام رسمی فاکسکان)، روز سه شنبه دو نمونه اولیه خودروی الکتریکی که در آینده می سازد را معرفی کرد: وانت مدل V و هاچ بک کراس اوور اسپرت مدل B.
اما فاکسکان نمی خواهد خودرو ها را با نام و برند خود بفروشد. این شرکت در عوض می خواهد خودروهایی را برای خودروسازان دیگر طراحی و تولید نماید. این شرکت ادعا می کند که می تواند زمان طراحی یک خودرو را به نصف کم کند و هزینه توسعه را برای خودروسازی که مایل به استفاده از خدمات آن است تا یک سوم کم کند.
این شرکت تایوانی جاه طلبی های بزرگی دارد. یانگ لیو، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره فاکسکان، روز سه شنبه گفت این شرکت تا سال ۲۰۲۵، تسخیر پنج درصد از سهم بازار جهانی تولید خودرو های الکتریکی را هدف قرار داده و افزود امیدوار است تسلا یکی از مشتری های آن باشد.
لیو اظهار داشت: امیدوارم روزی بتوانیم خودرو های تسلا را برای تسلا بسازیم.
تسلا هم اکنون خودرو های خویش را در کارخانه هایش در سرتاسر جهان – در مکان هایی در ایالات متحده و برلین و شانگهای – تولید می کند.

منبع:

دسته‌ها