با قابلیت های نوین؛ اپل از محصولات جدید رونمایی کرد

به گزارش خرید بک لینک، اپل درمراسم خود از ۴ مدل آیفون ۱۴با قابلیت هایی نوین، ایرپاد و همینطور سری اپل واچ۸ رونمایی نمود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از آی مور، بالاخره بعد از ماه ها گمانه زنی و انتشار شایعات مختلف اپل از سری جدید آیفون خود رونمایی نمود. در شروع این مراسم تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل حاضر شد و در رابطه با قابلیت فعالیت دستگاههای اپل با یکدیگر صحبت کرد. بعد از آن جف ویلیامز مدیر ارشد عملیات اپل سری اپل واچ ۸ را معرفی نمود. به قول او این گجت پوشیدنی نمایشگری بدون مرز با ظاهری جدید دارد که ضدآب، ضد غبار و ضد خش است. همینطور سری جدید اپل قابلیت ردیابی خواب، رصدECG و اکسیژن خویش را هم دارد. همینطور مجهز به به سنسور دما است تا به سلامت زنان کمک نماید. ردیابی دمای بدن در این گجت با استفاده از چشم اندازهای علمی تایید شده زمان باروری در زنان را مشخص می کند.
در کنار این موارد اپل واچ سری ۸ می تواند هر ۵ ثانیه یکبار دمای بدن را بسنجد. این توانایی هنگام بیماری کاربر کارآمد است. همینطور حفظ حریم خصوصی یکی از نگرانی های مهمی است که در این گجت برطرف شده است. بنابراین ردیابی چرخه قاعدگی کاربر روی دستگاه رمزگذاری می شود. و فقط با پسورد، Face ID یا ID Touch قابل دسترسی است. همینطور در صورتی که فرد به شدت تصادف کند، اپل واچ قادر به ردیابی آن است و علاوه بر اطلاع رسانی به سرویسهای اورژانس موقعیت مکانی را هم فراهم می آورد و با نزدیکان کاربر تماس می گیرد. این توانایی با نصب یک سنسور سرعت سنج جدید فراهم گشته است. در کنارآنچه گفته شد عمر باتری اپل واچ جدید ۱۸ ساعت است و با کمک قابلیت جدید « Low Power Mode» به ۳۶ ساعت ارتقا می یابد. ساعت هوشمند مذکور حرکات فرد و زمین خوردن وی را هم ردیابی می کند.
گجت پوشیدنی جدید اپل در رنگ های نیمه شب، نور ستاره، نقره ای و قرمز عرضه می شود. قیمت این دستگاه با قابلیت جی پی اس ۳۹۹ و با اینترنت سلولار ۴۹۹ دلار است. اپل واچ سری ۸ از ۱۶ سپتامبر در بازار عرضه می شود. بعد از این دستگاه، اپل از گجت اپل واچ SE رونمایی نمود که در رنگ های نقره. ای، نیمه شب و نور ستاره عرضه می شود. در گجت مذکور قابلیت ردیابی تصادف وجود ندارد و نمایشگر آن ۳۰ درصد بزرگتر از سری ۳ است. قیمت آن با قابلیت جی پی اس ۲۴۹ و با اینترنت سلولار ۲۹۹ دلار است. بعد از آن «اپل واچ اولترا» ارائه شد که سخت ترین گجت پوشیدنی بشمار می رود. این دستگاه دارای دکمه هایی در کنار و قسمت بالایی است. هنگامیکه کاربر در محیط های خشن دستکش به دست دارد، می تواند از این دکمه ها استفاده نماید. این گجت قادر به اتصال سلولار است. در کنار آن عمر باتری دستگاه ۳۶ ساعت است و در صورت استفاده از حالت« Low Power Mode» که بعداً عرضه می شود به ۶۰ ساعت خواهد رسید.
در کنار این موارد دو بلندگو روی ساعت هوشمند مذکور نصب شده اند. دستگاه جدید دارای قطب نما است که جهت استفاده در کوه، دریا و طبیعت مناسب می باشد. قاب این ساعت هوشمند سرسخت از جنس تیتانیوم است و جی پی اس آن هم ارتقا یافته است. قیمت این ساعت هوشمند ۷۹۹ دلار اعلام شده است. ایرپاد پرو با قابلیت صوت فضایی ارتقا یافته دیگر گجت پوشیدنی اپل که در این مراسم رونمایی گردید «ایرپاد پر و۲» و به قول تیم. کوک پیشرفته ترین ایرپاد این شرکت است. در این گجت از تراشه جدید H2 استفاده شده است.
خصوصیت صوت فضایی که در این ایرپاد به کار رفته هم کیفیت صوتی آنرا ارتقا داده است. در کنار خصوصیت از بین بردن سروصدای فعال هم در گجت فراهم است. عمر باتری ایرپاد ۶ ساعت و قاب آن ۳۰ ساعت است. ایرپاد جدید از ۹ سپتامبر به قیمت ۲۴۹ دلار فراهم است و از ۲۳ سپتامبر بارگیری می شود. آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس با تراشه A15 بعد از تمام این موارد تیم کوک از آیفون ۱۴ وآیفون ۱۴ پلاس رونمایی نمود. این دو دستگاه جدید آیفون در اندازه ۶.۱ و ۶.۷ اینچی عرضه می شوند که برای بازی کامپیوتری، تماشای محتوا و غیره مناسب می باشد. درخشندگی نمایشگر ۱۲۰۰nit ذکر شده است. همینطور محتوا با قابلیت دالبی ویژن نمایش داده می شود.
آیفون ۱۴ در رنگ های آبی، نیمه شب، نور ستاره و قرمز عرضه می شود. در این دستگاه از تراشه A15، جی پی یو ۸ و سی پی یو ۶ هسته ای با موتور Neural با ۶ هسته استفاده شده است. همانطور که انتظار می رسد این مدل تغییرات چندانی نسبت به آیفون ۱۳ نداشت. دوربین اصلی آیفون ۱۴ جدید ۱۲ مگاپیکسلی است که عملکرد آن در نور کم ۴۹ درصد ارتقا یافته است. دوربین سلفی دستگاه هم ۱۲ مگاپیکسلی با خصوصیت True Depth و اتوفوکوس است. همینطور یک Photonic Engine قابلیت تصویربرداری در نور کم را به شدت ارتقا می دهد. حالت Action هم برای فیلمبرداری در سرعت بالاتر باکیفیت ضبط دالبی ویژن HDR در این دستگاه عرضه می شود.
در کنار این موارد قابلیت رصد تصادف که در اپل واچ عرضه شده در آیفون ۱۴ هم به علت ارتقای سنسور سرعت سنج وجود دارد. در موارد اضطراری هر دو گجت با یکدیگر هماهنگ می شوند. همینطور قابلیت Emergency SOS با کمک ماهواره هم در آیفون ۱۴ عرضه می شود. قطعات و نرم افزارهای مخصوص به آیفون اجازه می دهند در فرکانس هایی خاص با ماهواره های فضایی ارتباط بگیرد. نرم افزاری مخصوص (که اندکی شبیه قطب نما است) به کاربر کمک می نماید ماهواره های نامرئی در آسمان را شناسایی کند و با قراردادن موبایل در جهت مناسب از اینترنت ماهواره ای با سرعتی بالا استفاده نماید. البته این توانایی فقط برای ارسال پیام اضطراری است و اپل مشغول توسعه زیربنای لازم جهت عرضه این سرویس است. قیمت پایه آیفون ۱۴ از ۷۹۹ دلار شروع می شود و بهای آیفون ۱۴ پلاس ۸۹۹ است. کاربران می. توانند از ۹ سپتامبر سفارش خود برای دریافت این دو مدل را ثبت کنند. البته آیفون ۱۴ از ۲۳ سپتامبر و آیفون ۱۴ پلاس از ۷ اکتبر بارگیری می شوند. به. این ترتیب به نظر می آید شایعات در رابطه با تاخیر در عرضه آیفون حقیقت داشته است.
روی نمایشگر آیفون ۱۴ بخشی به شکل کپسول دیده می شود که باز و بسته می شود تا نوتیفیکیشن ها و هشدارها را به کاربر نشان دهد. در صورت تماس ورودی یا هنگامیکه فرد به موسیقی گوش می کند، شکل این کپسول تغییر می کند. آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرومکس با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی آیفون ۱۴ پرو در۲ سایز ۶.۱ و ۶.۷ اینچی عرضه می شود و بیشترین میزان درخشندگی نمایشگر آن ۲ هزارnit و برای محتوای HDR هم ۱۶۰۰nit است. همینطور نمایشگر این مدل با قابلیت «همیشه روشن» به بازار می آید.
پردازشگر به کار رفته در آیفون ۱۴ پرو A16 است. این سریع ترین تراشه به کارفته در یک موبایل بشمار می رود. همینطور A16 در مصرف انرژی صرفه جویی می کند بنابراین باتری آن کارآمدتر است. همینطور دوربین اصلی دستگاه هم ۴۸ مگاپیکسلی است. سی پی یو، جی پی یو، Neural Engine همراه نرم افزار پردازش عکاسی با سنسور ۴۸ مگاپیکسلی فعال می شوند. پشت دستگاه یک دوربین اولترا واید و لنزتله فوتو هم وجود دارد. عمر باتری هم «تمام روز» ذکر شده، هرچند اپل به صورت دقیق عدد و رقمی برای این خصوصیت اعلام نکرده است.
بهای آیفون ۱۴ پرو از ۹۹۹ دلار آغاز می شود و قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس هم ۱۰۹۹ دلار اعلام شده است. بالاترین میزان حافظه دستگاه هم یک ترابایت است. پیش سفارش دستگاه از ۹ سپتامبر شروع می شود. البته زمان بارگیری دستگاه ها ۱۶ سپتامبر است.

دسته‌ها