مدیرعامل زیرساخت خبر داد؛ افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت ارتباطی

به گزارش خرید بک لینک، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: ظرفیت زیرساخت ارتباطی ما تا انتهای سال ۱۴۰۲ دو برابر می شود.

محمد جعفرپور، معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به توسعه و ارتقای پایداری شبکه انتقال اظهار داشت: وظیفه شرکت ارتباطات زیر ساخت، توسعه ارتباطات باکیفیت و پایدار می باشد و پروژه هایی که صورت می گیرد در جهت پیشبرد اهداف شبکه ملی اطلاعات است ما در جهت این پایداری، مسیرهای فیبر نوری را انجام می دهیم.
وی ضمن اشاره به زیرساخت اپراتورهای تلفن همراه اظهار داشت: با عنایت به نیاز و کشش شبکه اپراتورها باید زیرساخت را توسعه دهیم فعلا اپراتورها نیازی بیشتر از ظرفیت شبکه زیرساخت ندارند اما ما برنامه توسعه ای داریم هم اکنون ما دو برابر نیاز کشور ظرفیت ایجاد کردیم و این توسعه ظرفیت ادامه دارد.
جعفرپور خاطرنشان کرد: توسعه ارتباطات زیر ساخت در دستور کار قرار دارد و امید داریم نسبت به تابستان ۱۴۰۰ ظرفیت زیر ساختی ارتباطی ما تا انتهای سال ۱۴۰۲ دو برابر شود.
وی ضمن اشاره به این که ظرفیت شبکه انتقال در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، ۳۵.۸ ترابیت بر ثانیه بوده که تمام تجهیزات آن خارجی بود، اضافه کرد: در دولت سیزدهم، وزارت ارتباطات برنامه ریزی کرد که تا آخر سال ۱۴۰۲ یعنی ظرف مدت ۳۶ ماه ظرفیت انتقال کشور را دو برابر نماید که ۷۰ درصد از این افزایش با استفاده از تجهیزات بومی باشد. ازاین رو برای اولین بار قراردادی به ارزش ۷، ۰۰۰ میلیاردریال که بزرگ ترین قرارداد بومی سازی شرکت زیرساخت و وزارت خانه محسوب می شد، منعقد و قرار شد با استفاده از تجهیزات بومی ۲۰ ترابیت بر ثانیه به ظرفیت شبکه انتقال کشور اضافه شود.
جعفرپور با اشاره به اینکه خرسندیم که اعلام نماییم حدود ۴۰ درصد از این بومی سازی محقق شده است، خاطرنشان کرد: به عبارتی ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷، ۶ ترابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرد.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه اظهار داشت: جالب است که بدانید هم زمان با انعقاد قرارداد با شرکت داخلی، نمایندگان شرکتهای رقیب خارجی پیگیر جذب این پروژه ها بوده و توان داخلی ایران را انکار می کردند، بااین حال ما بی توجه به این پیغام ها و اعتماد به توان نخبگان جوان ایرانی قرارداد را منعقد کردیم و خوشبختانه شرکتهای داخلی هم در این عرصه سربلند شدند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: با حمایت صورت گرفته از شرکتهای داخلی تولیدکننده تجهیزات شبکه انتقال و با تاکید بر تجربه موفق پشت سر گذاشته در داخل کشور، برخی از آنها به صادرکننده تجهیزات شبکه تبدیل گشته اند.

منبع:

دسته‌ها