وزیر ارتباطات: ثبت نام کسب و کارها در پلت فرم های داخلی به منزله دریافت مجوز است

به گزارش خرید بک لینک، وزیر ارتباطات اظهار داشت: هر کسب وکاری اگر در پلت فرم های بومی آغاز به فعالیت کند، ثبت نام در این پلت فرم ها به مثابه دریافت مجوز آنها خواهد بود
دریافت ۱۰ MB
به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، عیسی زارع پور در برنامه تلویزیونی گفت وگوی ویژه خبری در تشریح جزئیات «طرح پشتیبانی از کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور» اظهار نمود: در این آئین نامه ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت ویژه، هم برای پلت فرم ها یا سکوها و هم برای کسب کارها پیشبینی شده است. اولاً برای آنکه انحصاری ایجاد نشود، این حمایت ها را منحصر به پلت فرم محدودی نکرده ایم. بر مبنای ضوابطی که بزودی به صورت شفاف اعلام خواهد شد هر پلت فرم بومی که از شرایط لازم برخوردار باشد از این حمایت ها برخوردار خواهند شد.
وی ضمن اشاره به یکی از حمایت های پیشبینی شده برای پلت فرم ها اظهار داشت: بعنوان مثال بانک مرکزی مکلف شده است که امکانات ویژه ای مثل «حساب امانی» برای پلت فرم ها پیش بینی نماید. این حساب می تواند اطمینان میان فروشنده و خریدار را فراهم آورد. به صورتی که بعد از خرید کالایی از یک کسب و کار در این پلت فرم ها، پول به حساب واسطی واریز می شود و بعد از دریافت کالا پول به حساب کسب و کار فروشنده واریز می شود.
زارع پور اضافه کرد: از دیگر امکانات پیشبینی شده بحث پرداخت اعتباری و برداشت مستقیم از حساب است. همینطور بانک مرکزی دنبال راه اندازی «رمز ریال» است که در صورت راه اندازی، بانک مرکزی مکلف شده تا امکان بهره مندی از آنرا برای پلت فرم های مشمول فراهم آورد.
وی افزود: هر کسب وکاری اگر در پلت فرم های بومی آغاز به فعالیت کند، ثبت نام در این پلت فرم ها به مثابه دریافت مجوز آنها خواهد بود و البته احتمالا درگاه ملی مجوزها، اطلاعاتی نیاز دارد که به صورت برخط امکان بارگذاری آن فراهم خواهد شد.

منبع:

دسته‌ها