سفر ۶ توریست به فضا طی ساعات آینده

به گزارش خرید بک لینک ۶ توریست فضایی مقرر است عصر امروز به وقت ایران توسط شرکت ˮبلو اوریجینˮ(Blue Origin) به فضا بروند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت پروازهای فضایی جف بزوس به نام “بلواوریجین” مقرر است امروز پنج شنبه ۳۱ مارس ساعت ۹: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۸: ۰۰ به وقت تهران) ۶ نفر را به فضا پرتاب کند.
فضاپیمای نیو شپرد شرکت بلواوریجین مقرر است امروز از محل پرتاب این شرکت در غرب تگزاس پرتاب شود. افراد مشتاق این پرتاب می توانند پوشش زنده این برنامه را از سایت بلواوریجین تماشا کنند.
این ماموریت با نام NS-۲۰ شناخته می شود، برای اینکه بیستمین پرواز فضایی فضاپیمای نیو شپرد خواهد بود. اما این تنها چهارمین پرواز فضایی سرنشین دار بلو اوریجین بعد از سه پرواز سرنشین دار نیوشپرد در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.
۶ توریست امروز توسط این شرکت فضایی به فضا پرتاب خواهند شد و حس بی نظیری را تجربه خواهند کرد. نام ۶ توریست فضایی این ماموریت عبارت است از: مارتی آلن (Marty Allen)، شارون هگل (Sharon Hagle)، مارک هگل (Marc Hagle)، گری لی (Gary Lai)، جیم کیچن (Jim Kitchen) و جورج نیلد (George Nield).
مارتی آلن تاجر، شارون هگل و مارک هگل زوج فعال در زمینه امور بشردوستانه، جیم کیچن معلم و کارآفرین و جورج نیلد رییس شرکت” فناوری های فضای تجاری” Commercial Space Technologies است. نیلد سابقه طولانی در حوزه پروازهای فضایی دارد و قبلا بعنوان معاون اداره حمل و نقل فضایی تجاری اداره هوانوردی فدرال و مدیر دفتر ادغام پرواز برای برنامه شاتل فضایی ناسا فعالیت می کرد.
گری لی، کارمند قدیمی بلواوریجین و طراح اصلی فضاپیمای نیو شپرد نیز همراه این پنج نفر خواهد بود. گری لی جایگزین ستاره برنامه تلویزیونی “پخش زنده شنبه شب” یعنی “پیت دیویدسون” شده است، چونکه بعد از به تعویق افتادن تاریخ پرتاب NS-۲۰ از ۲۳ مارس به سه شنبه (۲۹ مارس) دیویدسون از بودن در این پرواز کناره گیری کرد.
قرار بود این پرتاب سه شنبه صورت گیرد، اما پیش بینی وزش بادهای شدید در ایام سه شنبه و چهارشنبه (۳۰ مارس) تاریخ پرواز را به پنج شنبه موکول کرد.
نیو شپرد از یک موشک و یک کپسول تشکیل شده است که هر دو قابل استفاده مجدد هستند. مسافران نیو شپرد در طول هر ماموریت زیر مداری سه تا چهار دقیقه بی وزنی را تجربه می کنند که حدود ۱۱ دقیقه از بلند شدن فضاپیما تا فرود کپسول با کمک چتر نجات به طول خواهد انجامید. هنگامی که این پرتاب صورت گیرد، یک ماموریت کوتاه خواهد بود. پروازهای گردشگری فضایی “بلو اوریجین” بطور معمول از زمان پرتاب تا فرود تنها حدود ۱۱ دقیقه طول می کشد.

دسته‌ها