حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۲۱۳ قانون گذاری جدید استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها

خرید بک لینک: دولت فدرال استرالیا متعهد شده قوانین جدیدی را برای مقابله با انتشار اطلاعات نادرست و اخبار دروغین در شبکه های اجتماعی وضع کند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از زد دی نت، بر طبق این قانون پیشنهادی، اداره ارتباطات و رسانه استرالیا موسوم بهACMA در صورتیکه اقدامات پلت فرم ها دراین زمینه ناکافی باشد، مجموعه گسترده ای از اختیارات را برای مقابله و مجازات آنها در اختیار خواهد داشت.
پل فلچر، وزیر ارتباطات استرالیا در این مورد اظهار داشت: «این قانون تازه پلت فرم ها را تشویق می کند تا برای رفع لطمه های ناشی از نشر اطلاعات نادرست انگیزه داشته باشند، در عین حال ACMA نیز خواهد توانست پلت فرم ها را در صورتیکه کوشش های داوطلبانه آنها ناکافی یا دیرهنگام باشد، پاسخگو نگه دارد.»
اعلام این قوانین یک سال بعد از آن صورت می گیرد که پلت فرم های دیجیتال بزرگ، همچون فیسبوک، گوگل، تیک تاک، و توئیتر قوانین داوطلبانه ای را برای رسیدگی به اطلاعات نادرست آنلاین اجرائی کردند. اما دولت فدرال استرالیا بارها از کوشش های شبکه های اجتماعی برای مقابله با اخبار و اطلاعات نادرست انتقاد کرده و این تلاش ها را ناکافی دانسته است. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون سال قبل از غول های فناوری به سبب دروغ پراکنی که در پلت فرم هایشان رخ می دهد انتقاد نمود و گفت: رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک به “کاخ بزدل ها” برای مزاحمت تبدیل گشته اند.

دسته‌ها