حاکمیت سایبری در خارج از کشور-۸۳ مقابله روسیه با ارائه دهندگان خدمات وی پی ان

خرید بک لینک: روسیه دسترسی به ۶ سرویس وی پی ان را در این کشور مسدود کرده است. مقامات این کشور علت این امر را جلوگیری از دسترسی به محتوای آنلاین غیرقانونی دانسته اند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مسکوتایمز، رگولاتوری روسیه موسوم به روزکومنادزور روز جمعه اعلام نمود دسترسی به تعدادی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات وی پی ان در جهان را در این کشور مسدود کرده است. همچون این خدمات وی پی ان می توان به نورد وی پی ان، اکسپرس وی پی ان و غیره اشاره نمود.
در بیانیه روزکومنادزور در این مورد آمده است: استفاده از این خدمات به تداوم دسترسی به اطلاعات و منابع ممنوع منجر شده و شرایط را برای کارهای غیرقانونی مانند توزیع مواد مخدر، هرزه نگاری کودکان، افراط گرایی و ترویج خودکشی فراهم می آورد.
همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: شبکه های وی پی ان، موجب می شوند کاربران تا حد زیادی ناشناس باقی بمانند و بتوانند به محتوایی دسترسی یابند که در داخل روسیه ممنوع بوده و بلوکه شده است.
روسیه در سالهای اخیر برای افزایش کنترل اینترنت اقدامات زیادی انجام داده که همچون آنها می توان به وضع قوانینی برای مجبور کردن شرکت های فناوری خارجی به ذخیره سازی داده های کاربران روس در داخل این کشور اشاره نمود. این کشور بتازگی گوگل و اپل را به دخالت در امور انتخاباتی روسیه به سبب عدم حذف یک اپلیکیشن متعلق به الکسی ناوالنی منتقد سیاست های پوتین متهم کرده است.

منبع:

دسته‌ها