واکنش آلرژیک فروش هدست حقیقت مجازی فیسبوک را متوقف کرد

فیسبوک موقتاً فروش هدست حقیقت مجازی اوکلوس کوئست ۲ را متوقف کرده چونکه فومی که در آن به کار رفته به واکنشی آلرژیک در پوست بعضی کاربران منجر گردیده است.
به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از دیلی میل، فیسبوک روز گذشته اعلام نمود موقتاً فروش هدست های حقیقت مجازی «اوکلوس کوئست ۲»(Oculus Quest۲) را متوقف کرده است چونکه فومی که در ابزار به کار رفته به ایجاد واکنش آلرژیک روی صورت کاربران منجر گردیده است. فیسبوک همزمان با توقف فروش به تمام مشتریانش یک کاور سیلیکونی جدید عرضه می کند که روی فوم دستگاه قرار می گیرد. همینطور از ۲۴ آگوست به بعد تمام هدست های «کوئست ۲» همراه یک کاور سیلیکونی مخصوص که روی فوم را می پوشاند، عرضه می شوند.
اندرو بازورث در یک پست وبلاگی نوشت: همزمان با افزایش کاربران کوئست ۲ ما از درصد اندکی از مشتریان آن گزارش هایی دریافت کردیم که بعد از استفاده از یک فوم قابل تعویض در ارتباط با قرار گرفتن دستگاه با واکنش آلرژیک روبرو شده اند. این فوم به صورت جداگانه فروخته می شود. هرچند میزان گزارش ها بسیار اندک است، اما بیشتر موارد گزارش شده با واکنش آلرژی پوستی اندک روبرو شده بودند. اولین گزارش در ارتباط با واکنش آلرژی پوستی این هد ست در دسامبر ۲۰۲۰ میلادی گزارش شده است. ورج در گزارشی اشاره کرده بود حدود ۰.۰۱ درصد از کاربران با این مشکل روبرو شدند. بازورث در اینباره نوشته است: ما بمحض اطلاع از گزارش های آلرژی پوستی آنها را به شکل جدی بررسی کردیم. در مرحله بعد تحقیقاتی انجام دادیم و از متخصصان پوست هم مشاوره گرفتیم. این کارشناسان معتقد بودند واکنش پوستی در نتیجه استفاده از خیلی از ابزارهای مختلف در جمعیت اندکی به وجود می آید. بر اساس گزارش کمیسیون ایمنی کالای مصرف کننده (CPSC) تابحال ۵ هزار و ۷۱۶ گزارش از واکنش آلرژیک پوستی در این خصوص ثبت شده و حدود ۴۵ درصد گزارش های مصرف کنندگان نیازمند مراقبت های پزشکی بود. به قول این سازمان حدود ۴ میلیون هدست فروش رفته در آمریکا و۱۷۲ هزار و ۶۰۰ در کانادا مشمول این فراخوان می شوند.

منبع:

دسته‌ها