جدید ترین مدارگرد سیاره زهره، ۲۰۳۱ تا ۲۰۳۳ به فضا می رود

خرید بک لینک جدید ترین مدارگرد سیاره زهره، ۲۰۳۱ تا ۲۰۳۳ به فضا می رود
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، سیاره زهره مقرر است بازدیدکننده دیگری را ملاقات کند.
“آژانس فضایی اروپا”(ESA) مقرر است مدارگرد خود موسوم به “EnVision” را به این سیاره بفرستد تا دلیل تفاوت آن با زمین را مورد بررسی قرار دهد.
آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۶۰، فضاپیماهایی را جهت بررسی سیاره زهره پرتاب کردند اما تمرکز آنها بعدها بر مریخ معطوف شد و بنا بر این از سال ۱۹۹۰ تا حالا فقط دو ماموریت اختصاصی روی این سیاره انجام شده است که یکی از آنها “ونوس اکسپرس”(Venus Express) متعلق به آژانس فضایی اروپا و دیگری کاوشگر “آکاتسوکی” (Akatsuki) متعلق به “آژانس پژوهش های هوافضای ژاپن”(JAXA) است.
ونوس اکسپرس بیشتر بر پژوهش های جوی متمرکز بود اما هدف EnVision کمی گسترده تر است. ماموریت اصلی آن، این است که بفهمد فرآیندهای درون سیاره زهره مانند آتش فشان خیزی و تخلیه گرمای داخل آن چگونه به مرور بر جو اثر گذاشته اند.
مدارگرد EnVision، سه ابزار اصلی علمی به همراه خواهد داشت؛ یک ژرفاسنج رادار جهت بررسی ساختار زیرزمینی سیاره، یک مجموعه طیف سنج جهت بررسی ترکیب شیمیایی سطح و جو زهره و یک سیستم رادار اضافه برای نقشه برداری از سطح سیاره. سیستم رادار نهایی توسط ناسا فراهم خواهد شد تا قسمتی از همکاری این دو آژانس فضایی باشد.
پرتاب EnVision مقرر است بین سالهای ۲۰۳۱ و ۲۰۳۳ و اندکی بعد از ماموریت های “VERITAS” و “+DAVINCI” باشد که پرتاب آنها برای سالهای ۲۰۲۸ تا ۲۰۳۰ برنامه ریزی شده است. این سه ماموریت به همراه یکدیگر، دقیق ترین و جامع ترین چشم انداز را از سیاره زهره ارائه خواهند داد.
“گونتر هاسینجر”(Günther Hasinger)، رییس بخش علوم آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: ناوگان رو به رشد ماموریت های ما، بهترین بینش را در مورد سیاره همسایه به ما نسل های آینده ارائه خواهد داد؛ خصوصاً در دوره ای که درحال کشف سامانه های منحصر به فرد سیاره ای هستیم.
وی ادامه داد: این مساله بسیار مهمی است برای اینکه اگر بخواهیم، می توانیم تشخیص دهیم که کدام سیاره جهت زندگی کردن مناسب می باشد.

دسته‌ها