حسگرهایی که بر بحران های اقلیمی غلبه می کنند!

به گزارش خرید بک لینک پژوهشگران انگلیسی و برزیلی در یک پروژه مشترک، حسگرهایی ابداع نموده اند که می توانند به مقابله با بحران های اقلیمی کمک کنند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی “دانشگاه سوری”(University of Surrey) انگلستان، پژوهشگران باور دارند که شاید سنسورهای گاز از جنس قلع بتوانند به ردیابی و کنترل گاز “نیتروژن دی اکسید” (NO2) که به آلودگی سیاره ما منجر می شود، کمک کنند.
پژوهشگران دانشگاه سوری با همکاری پژوهشگران “دانشگاه ایالتی سائوپائولو” (UNESP) برزیل، جزئیاتی در مورد نقش سنسور گاز در مقابله با تغییرات اقلیمی به واسطه نظارت بر منابع انتشار عرضه کرده اند.
این گروه پژوهشی، ترکیبات متفاوتی از اکسید قلع را به کار بردند و دو گروه ابزار ساختند. پیکربندی این دو گروه ابزار، به پژوهشگران امکان داد تا مکانیسم های تعامل گاز- جامد را میان نیتروژن دی اکسید و سطوح عرضه کنند.

پروفسور “راوی سیلوا”(Ravi Silva)، مدیر مرکز نانوالکترونیک دانشگاه سوری اظهار داشت: همکاران ما در دانشگاه های سوری و سائوپائولو، به ابداع و ارزیابی سنسورهای گاز پرداخته اند تا با بحران های اقلیمی که در اولویت مشکلات قرار دارند، مقابله کنند. ما همه تلاش خویش را خواهیم کرد تا بحران های اقلیمی را تا سال ۲۰۵۰ به صفر برسانیم.
“ماتئوس مستقین”(Mateus Masteghin)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما امیدواریم که این پژوهش بتواند درک بیشتری را در مورد سنسورهای نیتروژن دی اکسید که از قلع ساخته می شوند، فراهم آورد.

دسته‌ها