پیشبینی خطر مرگ با بررسی میکروبیوم روده

به گزارش خرید بک لینک محققان دانشگاه تورکو(University of Turku) فنلاند در مطالعه اخیرشان ادعا کرده اند که میان جمعیت باکتری های خاص روده با افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و گوارشی ارتباطی وجود دارد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، محققان طی این مطالعه که در مجله “Nature Communications” انتشار یافته است داده های یک مطالعه گسترده به نام “FINRISK” را تجزیه و تحلیل کردند. نمونه های مدفوع هفت هزار و ۲۱۱ بزرگسال با میانگین سنی ۵۰ سال مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
در این تحقیق محققان از یک الگوریتم یادگیری ماشین برای شناسایی گونه های میکروبی در نمونه های مدفوع که با مرگ افراد در طولانی مدت مرتبط می باشد، استفاده کردند. یک ارتباط قوی بین میکروب های خانواده انتروباکتریاسیا و افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از دستگاه گوارش و تنفس شناسایی شد.
پیش تر محققان ادعا کرده بودند که حجم بیشتری از انتروباکتریاسیا با سرطان روده بزرگ و بیماری التهابی روده مرتبط می باشد اما با این وجود هنوز علت این ارتباط مشخص نشده است. یک مطالعه نشان داده است که التهاب می تواند رشد بیش از اندازه انتروباکتریاسیا را تقویت کند. ازاین رو در این مرحله معلوم نیست که آیا این امضای میکروبی خاص به آسانی نشانه اولیه بیماری است یا این که به صورت فعال در توسعه بیماری نقش دارد.
محققان در پایان یادآوری کردند که آنها هم اکنون به توسعه آزمایش میکروبیومی که بتواند مرگ را پیشبینی کند، نزدیک نیستند و هنوز هم تحقیقات بیشتری در اینباره لازم است.

منبع:

دسته‌ها