کوچکترین اوریگامی جهان بطور خودکار تا می خورد

کوچک ترین اوریگامی پرنده ی جهان تنها ۶۰ میکرون است یعنی ۲۰ برابر کوچک تر از یک دانه شن و توسط پژوهشگران آمریکایی تولید شده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این اوریگامی رباتیک که از کاغذی به قطر ۳۰ اتم تولید شده هنگامی که یک شوک الکتریکی به آن وارد شود تا خورده و در همان حالت می ماند.
این گروه امیدوارند این اوریگامی خودکار مورد توجه رکورد جهانی گینس قرار بگیرد. این گروه رکورد کوچک ترین رباتی که راه می رود را نیز دارند.
ایتای کوهن(Itai Cohen)، نویسنده ی مقاله و فیزیکدان دانشگاه کرنل(Cornell) نیویورک می گوید: ما می خواهیم ربات های میکروسکوپی داشته باشیم که مغز نیز دارند.
وی افزود، تصور کنید میلیون ها ربات میکروسکوپی از یک زیرلایه(ویفر) آزاد شوند و خودشان را تا کنند، آزادانه بخزند و وظایفشان را انجام دهند و حتی به یکدیگر وصل شده و ساختارهای پیچیده تری بسازند.
این کاری است که کوینگان لیو(Qingkun Liu) نویسنده ی اصلی مقاله و میکروبیولوژیست و همکارانش به وسیله ی کاغذی مخصوص انجام دادند که می توان آنرا با نیروی الکتریکی حرکت داد و خمیده کرد.
با توجه به اینکه ربات ها روز به روز سریع تر و ظریف تر می شوند، پرنده ی تاشونده آخرین دستگاه در مقیاس نانو است که این گروه ساخته است
هرکدام از آنها تنها نیاز به یک ولت برق دارد تا به حرکت در بیاید و در عرض ۱۰۰ میلی ثانیه تا شود. آنها می توانند پیش از فرسودگی صدها بار تغییر شکل دهند.
این گروه هم اکنون بر روی کاغذ سازنده ی این ربات ها کار می کند و آنها را با پروسه نیم رسانای اکسید-فلز مکمل ترکیب می کند که به آنها این امکان را می دهد تا ربات هایی بسازند که می توانند پاهایشان را خم کنند و همین طور ربات های کاغذ مانندی که مانند کرم حرکت می کنند.
این گروه می گویند که در آینده این ابداعات به پژوهشگران کمک می نماید تا ربات های نانویی بسازند که می توانند عفونت های باکتریایی در بافت های انسان را از بین ببرند و همین طور ربات هایی بعنوان ابزار جراحی که ۱۰ برابر از ابزار فعلی کوچک تر هستند.
آن ها حتی ممکنست به کارخانه های کوچک راه یابند و در خط تولید به ساخت خودرو ها کمک و انقلابی در عرصه ی تولید ایجاد کنند.
این یافته ها در مجله ی “ساینس رباتیکس”(Science Robotics) انتشار یافته است.

دسته‌ها