دفتر افتتاح سایت های ۵G ایرانسل در مشهد مقدس بسته شد

با آغاز به کار رسمی هفتمین سایت تجاری ۵G ایرانسل در مشهد مقدس، دفتر افتتاح سایت های ۵G سال ۹۹ در مشهد مقدس بسته شد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، در مراسم افتتاح رسمی هفتمین سایت تجاری ۵G ایرانسل که در مشهد مقدس انجام شد، حاضران در مراسم، پخش آنلاین ویدئوی ۴K بر بستر شبکه ۵G ایرانسل در شرایط کاملاً واقعی و مقایسه آن با بستر ۴G را از نزدیک مشاهده نمودند.
این مراسم با حضور مرتضی اشرفی معاون استاندار خراسان رضوی، شهناز رمارم رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی، محمد شمسایی مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق، فرزاد بهشتی توندری جانشین معاون دادستان مشهد مقدس، محمدجواد رجائیان مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، امیر ملک زاده مدیر سیستم های فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و هم تعدادی از مقامات و مدیران استانی و محلی و اصحاب رسانه، در مشهد مقدس در محوطه باز دانشگاه فردوسی مشهد (جنب مسجد حضرت زهرا (س) این دانشگاه) برگزار و به صورت زنده از تلویزیون تعاملی لنز ایرانسل پخش گردید.
بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی، ضمن اشاره به اینکه تجربه پرارزش پیشتازی مشترکان ایرانسل در بهره گیری از خدمات بر بستر نسل ۲.۷۵، سه و چهار، ما را بر آن داشت تا تلاش نماییم در تسهیل ورود نسل پنجم شبکه تلفن همراه به کشور، مثل گذشته پیشرو باشیم، اظهار داشت: ورود نسل پنج به کشور توسط ایرانسل، سبب شد تا در این حوزه، فاصله ای با کشورهای پیشرفته نداشته باشیم و همان گونه که ۵G در کشورهای پیشرفته دنیا در حال تجاری سازی است، در ایران هم این روند، شروع شده است.
وی اضافه کرد: ۵G در ادامه فناوری های قبل نیست، بلکه به خاطر سرعت بالا، حداقل تأخیر، پایداری مناسب و حجم انبوه دیتای قابل انتقال، بعنوان زیرساخت کسب و کار دیجیتال تعریف می شود و این برای بسیاری از خدمات حوزه دیجیتال، مانند خدمات شهر هوشمند و دولت الکترونیک حیاتی است؛ همان گونه که حالا این تجربه در بسیاری از کشورهای دنیا رقم می خورد.
عباسی آرند ضمن اشاره به بازدید از پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: در حوزه خدمات دیجیتال و کسب وکارهای جدید، پتانسیل خیلی خوبی در خراسان رضوی وجود دارد که نتیجه تلاش نخبگان مشهدی است و ایرانسل در زمینه همکاری با شرکتهای دانش بنیان استان خراسان رضوی، اقدام های قابل توجهی را در برنامه دارد.
وی با اشاره به اینکه ایرانسل بیشتر از ۲۸۰ میلیارد تومان برای توسعه شبکه در شهر مشهد سرمایه گزاری نموده است، از دادستانی مشهد برای پیگیری ویژه هماهنگی دستگاههای مختلف برای پاسخگویی به درخواست های مردمی در زمینه‌ی گسترش پوشش ارتباطی تشکر کرد و اضافه کرد: بعد از تهران، یکی از بیشترین ترافیک های مصرفی شبکه ایرانسل را در مشهد شاهد می باشیم و در طول یک سال گذشته، با همکاری خوبی که مسؤولان استان با همکاران بنده داشته اند، توانستیم رکورد جدیدی را در نصب سایت های شهری در مشهد ثبت نماییم.
مدیرعامل ایرانسل همینطور ضمن اشاره به سرمایه گذاری ایرانسل بر مطالعات نسل ششم تلفن همراه «۶G» از سال ۱۳۹۸ و همگام با کشورهای پیشرفته دنیا و همکاری ایرانسل با مراکز معتبر دانشگاهی در این حوزه، تاکید کرد که دانشگاه فردوسی مشهد هم می تواند نقش پررنگی را در روند انجام این مطالعات ایفا کند.
عباسی آرند همینطور با تقدیر از استانداری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، زیرمجموعه های وزارت ارتباطات و هیأت مدیره ایرانسل، ابراز امیدواری کرد که با ادامه روند توسعه زیرساخت های ارتباطی، ثمره این اقدام ها در زندگی مردم لمس شود و در سال ۱۴۰۰، با وجود افزایش تقاضا، ادامه خدمت رسانی به مشترکان ایرانسل بیشتر از پیش و بهتر از گذشته، صورت گیرد.
در این مراسم همینطور مدیر سیستم های فناوری دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن تقدیر از ریسک پذیری و خوشفکری مدیرعامل ایرانسل و همت ایرانسل در پیشگامی در عرضه تکنولوژی های جدید، بر ضرورت کوشش برای توسعه جنبه های نرم افزاری تکنولوژی های جدید، در کنار توسعه های سخت افزاری و زیرساختی تاکید کرد.
رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی هم در این مراسم، با تشکر از ایرانسل برای عرضه جدید ترین فناوری ارتباطی جهان به شهروندان مشهدی، توجه به اشتغالزایی و جنبه های در رابطه با مسؤولیت اجتماعی در توسعه فناوری های ارتباطی را یک اصل مهم و دارای اهمیت برشمرد. در ادامه این مراسم، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق با اشاره به اینکه خدمات ۵G با فناوری های نسل قبل کاملاً متفاوت می باشد، این خدمات را زیرساختی دانست که بر بستر آن، باید جهشی در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور رخ دهد. او همینطور تاکید کرد که مقررات لازم در این حوزه باید به روز شود و در دوران ۵G، دیگر اتفاقاتی مانند قطعی گسترده برق، توجیه پذیر نیست.
در ادامه مراسم، معاون استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کرونا در یک سال قبل به ما یک درس مهم داد که آن دسته از فعالیتهای اقتصادی که بر بستر اینترنت بودند، کمترین زیان از کرونا به آنها تحمیل شد. اشرفی همینطور از سرمایه گذاری قابل توجه انجام شده توسط ایرانسل در استان خراسان رضوی برای توسعه زیرساخت های ارتباطی، تشکر کرد.
سایت ۵G ایرانسل در دانشگاه فردوسی مشهد که هفتمین سایت تجاری نسل پنج ایرانسل است، بعد از سایت ۵G ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس، دومین سایت ۵G ایران در یک مرکز دانشگاهی است. ایرانسل، نخستین عرضه دهنده ۵G ایران، با برنامه ریزی جامع نگر در راه اندازی سایت های نسل پنج تلفن همراه، مراکز پژوهشی و دانشگاهی، همچون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه تربیت مدرس تهران و دانشگاه فردوسی مشهد را برای نصب و راه اندازی سه سایت ۵G خود برگزیده تا امکان بهره مندی جامعه علمی و دانشگاهی از آخرین نسل ارتباطات همراه فراهم گردد.
در عین حال، در بعضی مراکز عمومی مانند بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، محوطه باز شهرداری شیراز و ساحل نیلگون خلیج فارس در جزیره کیش نیز، سریع ترین اینترنت همراه را در معرض استفاده عموم مردم قرار داده است.
ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در سالی که واپسین روزهای آن سپری می شود، توانست با راه اندازی اولین سایت تجاری ۵G ایران در اول مردادماه، هشت ماه یکه تاز عرضه خدمات نسل پنج تلفن همراه در ایران باشد و الان هم دارای بیشترین تعداد سایت تجاری ۵G در ایران است. ایرانسل در عین حال، مطالعه روی نسل ششم تلفن همراه (۶G) را هم با تاکید بر تقویت و توسعه دانش بومی، از سال ۱۳۹۸ آغاز و در این حوزه همکاری خویش را با مراکز معتبر دانشگاهی کلید زده است.
ایرانسل از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکتهای معتبر بین المللی شروع کرد و توانست در سال ۱۳۹۶، اولین بار در ایران، نمونه ای از شبکه کامل ۵G را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آزمایش کند.
«نخستین سایت تجاری ۵G ایران»، اول مرداد ماه ۱۳۹۹، توسط ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد. این سایت توسط رئیس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین راه اندازی شد.
هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری نسل پنج ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی گردید و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری ۵G ایران که اولین سایت outdoor نسل پنج بود، در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.
چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین راه اندازی شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.
ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، در این جزیره افتتاح شده بود.
هفتمین سایت تجاری ۵G ایرانسل امروز در مشهد مقدس در حالی مورد بهره برداری قرار گرفت که ایرانسل بعنوان نخستین اپراتور عرضه دهنده ۵G در ایران، همانطور که نخستین سایت ۵G ایران را در اول مردادماه سال جاری راه اندازی نمود، در واپسین روزهای این سال، آخرین سایت ۵G ایران را در مشهد مقدس، شهر بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع)، افتتاح نمود. در این مراسم، همچون مراسم های افتتاح سایت های تجاری ۵G قبلی ایرانسل، کاربردهای فناوری نسل پنجم تلفن همراه، به حاضران در مراسم و بینندگان آنلاین، عرضه شد و حاضران توانستند با مشاهده پخش آنلاین ویدئوی ۴K بر بستر شبکه ۵G ایرانسل در شرایط کاملاً واقعی و مقایسه آن با بستر ۴G، بخشی از کاربردهای شبکه واقعی ۵G را از نزدیک لمس کنند.

منبع:

دسته‌ها