گوکل ردیاب قلب و میزان تنفس عرضه می کند

خرید بک لینک: ردیاب نظارت بر ضربان قلب و تعداد تنفس مبتنی بر دوربین گوگل موسوم به ˮگوگل فیتˮ(Google Fit) از تاریخ ۸ مارس عرضه می شود، اما فعلا تنها برای دستگاه های پیکسل(Pixel) عرضه خواهد شد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، گوگل از دوشنبه ۸ام مارس ۲۰۲۱ آغاز به عرضه ردیاب های ضربان قلب و تنفس مبتنی بر دوربین برنامه “فیت”(Fit) می کند.
این غول فناوری ابتدا خاصیت های جدیدی را که به قدرت دوربین گوشی هوشمند “پیکسل” متکی هستند، در یک رویداد در اوایل فوریه رونمایی نمود. هر دو ردیاب، راهی برای اندازه گیری نبض و تنفس حتی بدون نیاز به سنسورهای پوشیدنی به کاربران می دهند، هر چند که هم اکنون فقط در برنامه Fit بر روی دستگاه های پیکسل در سراسر جهان قابل استفاده خواهند بود.
جهت استفاده از ردیاب ضربان قلب، کاربر باید انگشت خودرا روی دوربین پشت گوشی نگه دارد و کمی فشار وارد کند. در این حالت این برنامه با مشاهده تغییرات جزئی رنگ در زیر پوست کاربر، ضربان قلب وی را محاسبه می کند.
اما استفاده از ردیاب میزان تنفس کمی پیچیده است، برای اینکه کاربر باید مطمئن شود که دوربین جلوی گوشی به مدت حدود ۳۰ ثانیه دید خوبی از بالا تنه وی دارد. برای این کار باید ابتدا گوشی را روی یک سطح ثابت قرار دهد، روی یک صندلی بنشیند و مطمئن شود سر و سینه اش در قاب دوربین قرار دارند. سپس این خاصیت با اندازه گیری حرکات کوچک قفسه سینه، تعداد نفس های وی را در هر دقیقه محاسبه می کند.
باید منتظر بود و دید که دقت این ردیاب ها چقدر است و اینکه آیا مواردی مانند کلاه، ماسک و لباس گشاد می توانند بر روی نتایج ردیاب تنفس تأثیر بگذارند یا خیر.
اگر می خواهید از این ردیاب ها بهره مند شوید، اما گوشی پیکسل ندارید، باید منتظر پخش گسترده تر از جانب گوگل باشید، چونکه گوگل قول داده است که در آینده دسترسی به این خاصیت ها را به دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید بیشتری گسترش دهد.

منبع:

دسته‌ها