فضانورد سیاه پوستی که مقرر است ۶ ماه در فضا بماند

به گزارش خرید بک لینک از میان ۴ فضانوردی که عصر روز دوشنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) شدند، ˮویکتور گلاورˮ فضانورد ناسا نخستین فرد سیاه پوستی است که مقرر است به همراه دیگر فضانوردان طی شش ماه آینده در آنجا بماند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ویکتور گلاور، فضانورد ناسا حالا نخستین فضانورد سیاهپوستی است که مقرر است در ایستگاه فضایی بین المللی بماند. گلاور ۴۴ ساله در سال ۲۰۱۳ به ناسا پیوست. وی یکی از فرماندهان نیروی دریایی ایالات متحده است و الان هم چهاردهمین فضانورد سیاه پوست است که به فضا رفته است. این فضانورد به همراه ۳ فضانورد دیگر ۱۵ نوامبر از مرکز فضایی کندی زمین را به مقصد فضا ترک کرد.
به گزارش نیویورک تایمز، ناسا بیشتر از ۳۰۰ فضانورد آمریکایی را به فضا فرستاده است اما تنها ۱۴ نفر از آنها سیاه پوست بوده اند. عشق گلاور به فضا از دوران راهنمایی بعد از تماشای پرتاب یک فضاپیما شروع شد و دهه ها بعد او این رویا را به حقیقت تبدیل کرد.

“گویون استوارت بلوفورد جونیور” (Guion Stewart Bluford، Jr) فضانورد آمریکایی و اولین سیاه پوست جهان است که در سال ۱۹۸۳ به فضا سفر نموده است. در ۳۰ ماه آگوست ۱۹۸۳ او مدار زمین را به وسیله یک شاتل فضایی پیمود.
می کارول جمیسون(Mae Carol Jemison) فضانورد اهل ایالات متحده آمریکا است که در ۱۷ اکتبر ۱۹۵۶ میلادی در دیکیتر، آلاباما زاده شد. وی در مأموریت فضایی اس تی اس-۴۷ حضور داشته است. جمیسون نخستین زن سیاه پوستی بود که به فضا سفر کرد.
جانت جو اپس (Jeanette Jo Epps) فضانورد اهل کشور ایالات متحده آمریکا است که در ۳ نوامبر ۱۹۷۰ میلادی در سیراکیوز، نیویورک زاده شد. اپس فضانورد ناسا نخستین زن سیاه پوستی خواهد بود که در سال ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رفت.

به تازگی ایستگاه فضایی بین المللی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از هفت فضانورد مستقر در آنجا منتشر نموده است که گلاور هم یکی از آن فضانوردان است. در این تصویر فضانوردان مأموریت اکسپدیشن ۶۴/۶۵ به نامهای “مایکل هاپکینز”(Michael Hopkins)، “ویکتور گلاور”(Victor Glover) و “شانون واکر”(Shannon Walker) و سوئیچی ناگوچی(Soichi Noguchi) فضانورد ژاپنی و سه فضانورد مأموریت اکسپدیشن ۶۴ به نام های”سرجی ریجیکوف”(Sergey Ryzhikov) و “سرجی راد سرجوکوف”(Sergey Kud-Sverchkov) از سازمان فضایی فدرال روسیه و “کاتلین روبینز”(Kathleen Rubins) از ناسا هستند.

منبع:

دسته‌ها