پیش گیری از کووید-۱۹ با ترکیب چند پادتن

خرید بک لینک: پژوهشگران آمریکایی دریافتند که شاید ترکیب چند پادتن به دست آمده از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بتواند از ورود کروناویروس به سلول ها پیشگیری کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران “مرکز پزشکی دانشگاه واشنگتن”(UWMC) در بررسی جدیدی نشان داده اند که تلفیقی از پادتن های به دست آمده از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ می تواند به شناسایی و مسدود کردن دستگاه عفونت کروناویروس کمک نماید و جلوی ورود آنرا به سلول های بدن بگیرد. هر یک از انواع پادتن، این کار را به صورت متفاوتی انجام می دهند.
پژوهشگران در بررسی خود نشان دادند که دوزهای کمی از این پادتن ها می توانند با جلوگیری از تکثیر کروناویروس در ریه ها، از همسترهایی که در معرض کروناویروس قرار می گیرند، در مقابل عفونت محافظت کنند.
مزیت چنین ترکیبی این است که شاید بتواند از جهش های طبیعی کروناویروس که طی دوره همه گیری آن برای فرار از درمان رخ می دهد، پیشگیری کند. از آنجائیکه طی دوره همه گیری کروناویروس، تفاوت هایی در دستگاه عفونت آن کشف شده است، شاید استفاده از ترکیب پادتن ها بتواند به خنثی سازی طیف وسیعی از این تنوع ویروسی منجر شود.
به نظر می آید که حضور پادتن ها علاوه بر جلوگیری از ورود ویروس به سلول های میزبان بتواند فعالیتهایی برای مقابله با عفونت سلول های ایمنی انجام دهد که کار پاکسازی ویروس را انجام می دهند. پژوهشگران در مقاله این بررسی نوشتند: ما باور داریم که شاید استفاده از چندین مکانیسم متمایز و مکمل بتواند مزایای بیشتری را برای کاربردهای بالینی فراهم آورد.
پژوهشگران توانستند نحوه عملکرد پادتن ها در سطح مولکولی را به واسطه بررسی های میکروسکوپی تغییرات صورت گرفته در دستگاه عفونت ویروس تعیین کنند. آنها در این پروژه، ساختار مولکولی و مکانیسم عفونت انواع کروناویروس و ویروس های دیگر را مورد بررسی قرار دادند.
یکی از دو پادتن کشف شده می تواند علاوه بر پیشگیری مستقیم از تعامل ویروس با گیرنده میزبان، دستگاه عفونت را در یک ساختار غیرفعال قفل کند؛ بین ترتیب کروناویروس نمی تواند با غشای سلول میزبان ترکیب شود. اگر کروناویروس نتواند با غشای سلول میزبان ترکیب شود، توانایی تجزیه شدن و رساندن آران ای خود به سلول را نیز نخواهد داشت.
یافته های این پژوهش، در مجله “Science” به چاپ رسید.

منبع:

دسته‌ها