کشورهای مختلف خواستار دریافت اطلاعات پیرامون واکسن روسی کووید-۱۹

به گزارش خرید بک لینک بنا بر اعلام وزارت بهداشت روسیه، بیشتر از ۳۰ تحقیق و پرسش رسمی از کشورهای مختلف جهان راجع به واکسن روسی کرونا مطرح گردیده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از تاس، بیش از یک ماه از خبر ثبت واکسن روسی کروناویروس می گذرد. واکسنی که حواشی و نگرانی های زیادی را به همراه داشت.
“میخائیل موراشکو” وزیر بهداشت روسیه روز گذشته اعلام نمود که بیشتر از ۳۰ پرسش و تحقیق راجع به این واکسن ضد کرونا که “اسپوتنیکV” نام دارد، از کشورهای مختلف جهان مطرح گردیده است.
وی طی یک مصاحبه با یک شبکه خبری روسی اظهار داشت: در کل، ما بیشتر از ۳۰ پرسش راجع به این واکسن دریافت کردیم که در مورد تأمین، تولید و توسعه مشترک واکسن های دیگر هستند.
چنین پرسش هایی از جانب کشورهای هند، کره جنوبی، جمهوری های شوروی سابق، فیلیپین و دیگر کشورها مطرح گردیده است. ازاین رو علاقه به اطلاعات پیرامون این واکسن بسیار زیاد است.
موراشکو ادامه داد، هم اکنون پنج واکسن شامل روسی و خارجی در مرحله ثبت یا دریافت مجوز برای آزمایشات بالینی هستند.
در تاریخ ۱۱ اوت سالجاری بود که روسیه نخستین واکسن جهان در مقابل کروناویروس را رسما ثبت نمود. این واکسن در پلتفرمی ساخته شده که تابحال برای تعدادی دیگر از واکسن ها بکار گرفته شده است.
کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه پیش از این تصریح کرد که بیشتر از ۲۰ کشور جهان درخواست خرید بیشتر از یک میلیارد دوز واکسن کرونای روسیه را داده اند که روسیه توافقاتی با چندین کشور برای تولید آن داشته است.
الان بیشتر از ۱۶۰ واکسن ضد کرونا ویروس در جهان در حال توسعه است که بیشتر از ۳۰ واکسن در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارند.

منبع:

دسته‌ها