بیل گیتس: نخستین واکسن کرونا، بهترین گزینه نخواهد بود

خرید بک لینک نخستین واکسن کرونا، بهترین گزینه نخواهد بود
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایندین اکسپرس، “بیل گیتس” (Bill Gates)، بنیان گذار مایکروسافت اظهار نمود: من فکر می کنم نخستین واکسن های کرونا فقط یک پیشنهاد “توقف شکاف” است که در درجه اول برای کشورهای ثروتمند خواهد بود.
وی که از چندین طرح جهانی بهداشت عمومی حمایت می کند، اظهار داشت که ممکنست نخستین واکسن “کرونا ویروس”، بهترین گزینه نباشد.
“گیتس” طی این مصاحبه اضافه کرد: واکسن های موثر بیشتر، ممکنست زمان بیشتری برای توسعه نیاز داشته باشند و بعدها در دسترس قرار بگیرند.
بنیانگذار مایکروسافت همین طور اظهار داشت: واکسن اولیه، از نظر اثربخشی در مقابل بیماری و انتقال، ایده آل نخواهد بود و ممکنست استمرار طولانی مدت نداشته باشد.
این کارآفرین آمریکایی، بوسیله بنیاد “بیل و ملیندا گیتس”، از چندین کاندیداهای برجسته واکسن کرونا حمایت مالی می کند که یکی از آنها شامل واکسنی است که توسط شرکت داروسازی “AstraZeneca” و در همکاری با دانشگاه آکسفورد، در حال توسعه است.
“گیتس” اظهار داشت که امیدوار است علاوه بر واکسن “کووید-۱۹”، درمانی موثر هم برای مقابله با کرونا ویروس کشف شود که می تواند به نجات جان خیلی از مردم جهان کمک نماید.

منبع:

دسته‌ها