تشخیص کروناویروس با هوش مصنوعی با دقت ۹۸ درصد و ظرف چند ثانیه

خرید بک لینک: یکی از پژوهشگران آمریکایی موفق به تولید یک نرم افزار مبتنی بر ˮهوش مصنوعیˮ شده که می تواند وجود کروناویروس در عکس اشعه ایکس قفسه سینه افراد را تنها در عرض چند ثانیه تشخیص دهد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در حال حاضر مقامات بهداشتی آمریکا تلاش می کنند نتایج آزمایش مبتلاشدن به “کرونا ویروس” را بموقع آماده کنند. اما این پروسه شامل آزمایش گیری، آزمایش نمونه ها و سپس ارائه نتایج است.
در این راستا، یکی از پژوهشگران دانشگاه “دیتون”(Dayton) در ایالت “اوهایو” آمریکا یک تکنولوژی جدید توسعه داده که می تواند در عرض چند ثانیه و با دقت ۹۸ درصد ابتلای افراد به “کروناویروس” را تشخیص دهد.
“باراث نارایانان”(Barath Narayanan) این نرم افزار هوش مصنوعی را طراحی نموده که می تواند تنها با اسکن تصاویر اشعه ایکس قفسه سینه، بیماری “کووید-۱۹” را شناسایی کند.
در این نرم افزار از یک الگوریتم “یادگیری ماشین” استفاده می شود که به نحوی آموزش داده شده که از اسکن قفسه سینه افراد مبتلا به بیماری و افراد سالم استفاده می نماید تا به جست وجوی نشانه های در رابطه با “کروناویروس” بپردازد.

“باراث نارایانان” درباب دستاورد باارزش خود اظهار کرد، این الگوریتم با استفاده از یادیگری عمیق که شاخه ای از “هوش مصنوعی” است، خودرا به شناسایی علایم و نشانه های بیماری آموزش داد.
وی ادامه داد، با گذشت زمان این الگوریتم، شناسایی تصاویر بیشتری از اشعه ایکس را به خودش آموخت و حتی دقت آن از ۹۸ درصد به ۹۹ درصد هم رسید.
“باراث نارایانان” که مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود در رشته مهندسی برق را از دانشگاه “دیتون” دریافت کرده است، اظهار داشت: من خواستم کاری برای منافع مشترک انجام دهم و به نظر رسید که تصویربرداری های پزشکی روش خوبی برای انجام این کار است.

این محقق می خواهد طی چند روز آتی دستاورد خودرا به تایید “سازمان غذا و دارو” آمریکا برساند.

منبع:

دسته‌ها