دراگون در ماه مه پرتاب می شود

به گزارش خرید بک لینک گزارش ها نشان می دهند که کپسول سرنشین دار ˮدراگونˮ احیانا در ماه مه به فضا پرتاب می شود.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ماه گذشته “ایلان ماسک” (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در مصاحبه ای اظهار داشت که انتظار دارد فضاپیمای سرنشین دار “دراگون” (Dragon) به همراه سرنشینان آن، در بهار سالجاری میلادی و بین ماه های آوریل و ژوئن به فضا پرتاب شود.
گزارش های جدید، حاکی از این هستند که پرتاب دراگون، احیانا در تاریخ هفت مه صورت خواهد گرفت. علیرغم این امکان دارد به علت وجود خیلی از متغیرهایی که به سخت افزار مربوط نمی شوند، پرتاب دراگون در اواخر ماه آوریل یا اواخر ماه مه صورت بگیرد. هنوز معلوم نیست که این پرواز چقدر به طول بیانجامد.
دراگون سال قبل توانست به یک موفقیت بزرگ برسد که رسیدن به “ایستگاه فضایی بین المللی” (ISS) بود. اسپیس ایکس در ماه ژانویه، اولین پرتاب آزمایشی دراگون را انجام داد و ثابت کرد که این کپسول فضایی می تواند از موشک “فالکون ۹” (Falcon 9) جدا شود و در صورت لزوم، طی پرواز در اقیانوس اطلس بیفتد. اسپیس ایکس علاوه بر این، مجموعه آزمایش هایی را هم روی موتور دراگون انجام داد که همه با موفقیت و بدون انفجار انجام شدند.

هم اکنون به نظر می آید که همه چیز برای اسپیس ایکس و دراگون به خوبی پیش می رود. با عنایت به آزمایش های موفقیت آمیز و صحبت های پیشین ایلان ماسک، این امکان وجود دارد که دراگون در تاریخ هفت مه، برای پرتاب آماده باشد.

دسته‌ها