سازگاری با تمام سیستم عامل؛ مرورگر مایکروسافت پوست اندازی کرد

به گزارش خرید بک لینک مایکروسافت پس از راه اندازی مرورگر اج و جایگزین کردن آن با اینترنت اکسپلورر در سال ۲۰۱۵، حالا نسل جدیدی از این مرورگر را عرضه نموده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از نیواطلس، مایکروسافت می گوید نسخه جدید اج از نو و به صورت کاملاً پوست اندازی شده طراحی شده و با تمامی سیستم عامل های پرطرفدار سازگاری دارد.
در نسخه جدید اج از یک موتور کاملاً متحول شده استفاده گردیده است که با بررسی کدهای صفحات وب آنها را به بهترین نحو بر روی نمایشگر به نمایش درمی آورد. با اینکه این تغییر برای کاربران چندان محسوس نیست، اما سبب افزایش سرعت و ارتقای عملکرد مرورگر مذکور می شود.
در اج از یک موتور دیگر به نام کرومیوم هم استفاده شده که توسط گوگل و برخی شرکت های همکار با آن طراحی شده و موتوری متن باز است. بنابراین همگان می توانند از آن استفاده کنند. کرومیوم در مرورگر کروم گوگل و برخی مرورگرهای دیگر مانند اپرا و بریو هم مورد استفاده قرار گرفته است. این تحول سبب می شود وب سایت ها در زمان استفاده از اج به شکلی نرم تر و روان تر باز شوند و گشت و گذار در آنها با اختلال کمتری صورت بگیرد.
افزوده شدن گزینه هایی برای کنترل بیشتر حریم شخصی و پیشگیری از سرقت داده های خصوصی افراد، یکی دیگر از تغییرات اج است. همینطور انتقال یا دریافت داده های ذخیره شده در نسخه جدید اج با تغییرات تازه تسهیل شده است.
نسخه تازه اج با سیستم عامل های جدید ویندوز، مک، اندروید و آی او اس سازگاری دارد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بارگذاری این مرورگر می توانند به نشانی microsoft.com/en-us/edge رجوع کنند.

دسته‌ها