با یک بروزرسانی سیستم ایمنی خانگی به دستیار صوتی گوگل مجهز شد

به گزارش خرید بک لینک شرکت گوگل با به روزرسانی سیستم خانگی ˮنست سکیورˮ، قابلیت دستیار صوتی خویش را هم به آن افزوده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، کاربرانی که سیستم ایمنی خانگی شرکت فناوری “نست سکیور” (Nest Secure) را به کار می برند، می توانند این فرصت را داشته باشند که با اضافه شدن دستیار صوتی گوگل به این سیستم، مستقیماً با آن صحبت کنند.
از زمان آغاز تولید نست سکیور در سال ۲۰۱۷، امکان فعال کردن دستیار صوتی برای آن با صدای کاربر وجود داشته است اما کاربر برای این هدف، باید از ابزار دیگری مانند تلفن همراه یا اسپیکر خانگی گوگل استفاده می کرد تا سیستم بتواند دستورات را بشنود اما حالا گوگل، روش جدیدی عرضه داده تا دستورات به صورت مستقیم به نست گارد ارسال شوند. این شرکت، با به روزرسانی نست گارد و فراهم کردن امکان فعال سازی میکروفن داخلی آن، روشی عرضه داده تا دستورات کاربر به صورت مستقیم به سیستم منتقل شوند.
گوگل باور دارد که این ایده، روش خوبی برای صحبت کردن با دستیار صوتی هنگام ورود به خانه و خروج از آن است چونکه کاربران اغلب، صفحه کلید امنیتی خویش را نزدیک به در خانه قرار می دهند.

تنها محدودیت نست گارد این است که نمی توان آنرا با صحبت کردن، غیرفعال کرد. دلیل محدودیت بوجود آمده این است که افراد مزاحم نتوانند با گفتن جمله مانند “هی گوگل! نست را غیرفعال کن.”، فعالیت آنرا متوقف کنند.
یک سخنگوی گوگل در اطلاعیه ای اشاره نمود که تغییر جدید، به این معنا نیست که هم اکنون، یک میکروفن فعال خودکار در سیستم ایمنی خانگی وجود دارد.
وی در این باره اظهار داشت: دستیار صوتی گوگل که در نست گارد به کار رفته، یک گزینه داخلی به حساب می آید و از آنجائیکه این گزینه در دسترس کاربران ما قرار دارد، آنها می توانند دستورالعمل های مربوط به نحوه فعال سازی آن و روشن کردن میکروفن را با یک ایمیل دریافت نمایند. میکروفن داخلی نست گارد، به صورت پیش فرض فعال نیست. این میکروفن، تنها هنگامی فعال می شود که یکی از دو عبارت “بله گوگل” یا “هی گوگل” را بشنود.

دسته‌ها