دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری خبر داد؛ توسعه زیست بوم فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات در الکامپ

به گزارش خرید بک لینک، دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات از رونمایی چند فراخوان در حوزه پشتیبانی از توسعه فناوری اطلاع داد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، الکامپ را یکی از نمایشگاه های فناورانه بزرگ در سطح ملی برشمرد و اظهار نمود: از نکات حائز اهمیت این نمایشگاه، حضور شرکتهای بزرگ دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال با هدف عرضه توانمندی ها و ظرفیتهای آنها است.
وی اضافه کرد: حضور و استقبال مخاطبان همچون دانشجویان، پژوهشگران، فعالان حوزه استارتاپی و شرکتهای فناور و دانش بنیان و تعامل این دو با هم در جهت روند رشد و توسعه محصولات و آشنایی مخاطبان با محصولات و فناوری های جدید، الکامپ را بسیار پراهمیت کرده که این مهم در بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ نقش خویش را به خوبی ایفا کرد.
کرباسی ضمن اشاره به این که ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات با هدف ترویج سواد فناوری، حمایت خود از تکنولوژی های جدید و دانش بنیان، معرفی خود بعنوان دستگاه دولتی برای پشتیبانی از بخش خصوصی و طرح های مشترک و برنامه های کاربردی در این نمایشگاه حضور داشت، اضافه کرد: ستاد در بیست و هفتمین نمایشگاه الکامپ با شعار همه برای اقتصاد دیجیتال، یک غرفه در سالن خلیح فارس و یک کانتر در پاویون دولت هوشمند سازمان فناوری اطلاعات فعالیت داشت.
به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات، شناسایی زیست بوم، توسعه شبکه ستاد در فضای دانش بنیان، شکل گیری همکاریهای جدید و معرفی برنامه های ستاد که شامل پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، پشتیبانی از نخبگان، مسابقات دانشجویی، توسعه فناوری های نوظهور و همینطور معرفی ابزار های حمایتی معاونت علمی و هم افزایی با نهادهای مرتبط ستاد، همچون اقداماتی است که در الکامپ ۱۴۰۳ رقم خورد.
وی در ادامه، شناسایی شرکتهای در رابطه با کارگروه امنیت سایبری و ارتباطات، تعامل با آنان به منظور بررسی مسائل و چالش های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، همینطور عرضه راهکارهای قانونی و حمایتی را از دیگر اقدامات ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات در این نمایشگاه خواند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در انتها اذعان کرد: پیرو این حضور، ستاد بزودی از چند فراخوان خود در حوزه پشتیبانی از توسعه فناوری رونمایی خواهد نمود.

منبع:

دسته‌ها