دبیر ستاد فناوری های اتصال پذیری خبر داد؛ تسهیلات ارزانقیمت برای بومی سازی شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خرید بک لینک، دبیر ستاد فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی با بیان جزئیات بسته حمایتی برای فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری اظهار داشت: تسهیلات ارزانقیمت برای بومی سازی شبکه ملی اطلاعات اعطا می شود.

دکتر سید محمد کرباسی در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به برنامه های ستاد اظهار داشت: بازدید مستمر و میدانی از شرکتهای دانش بنیان یکی از برنامه های ما است برنامه داریم که در طول سال به منظور آشنایی و شناسایی شرکتهای دانش بنیان در رابطه با حوزه فعالیتی ستاد، بازدیدهایی را به صورت منظم و اولویت بندی بر حسب حوزه فعالیت شرکت ها از نظر فناوری و همینطور میزان موفقیت و شکست ها در دستور کار قرار دهیم تا علاوه بر این که شناسایی ما را از شرکت ها کامل تر کند، در جریان دغدغه های آنها هم قرار بگیریم. اساسا این بازدیدها نمی تواند به صورت کامل اتفاق بیفتد ولی هدف ما اینست که از این طریق هرچه بیشتر با اکوسیستم فناوری در حوزه ICT ارتباط برقرار نماییم.
حمایت های مالی از کارآفرینان در جهت جهش تولید
وی با بیان این مطلب که معاونت علمی یک جعبه ابزاری برای پشتیبانی از کارآفرینان در جهت جهش تولید دارد، تصریح کرد: انواع تسهیلات تبصره ۱۸ برای اشتغال زایی، تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و همینطور منابع مالی مستقیم ستاد و معاونت برای حمایت اقتصادی از شرکت ها همچون این ابزارهای حمایتی به حساب می آید. علاوه بر این ظرفیتهای خوبی از راه بنیاد ملی نخبگان برای جذب نخبگان در شرکتهای دانش بنیان و توانمندسازی آنها بوجود آمده است.
شناسایی چالش های کسب و کارهای دانش بنیان
دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی ضمن اشاره به پشتیبانی از کسب و کارهای و شرکتهای دانش بنیان نوپا اظهار داشت: گام اول رصد و شناسایی این شرکت هاست که این اقدام منجر به شناسایی ظرفیتهای آنها و شناسایی گلوگاه ها و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند، می شود و خب بالطبع با عنایت به جعبه ابزاری که عنوان کردم، ستاد تلاش خواهد نمود به ازای هر مسئله و موضوعی چاره متناسبی را پیدا کند. بسیاری از اوقات اقدام ستاد و معاونت می تواند معرفی شرکت ها به یک دستگاه مربوطه در حاکمیت باشد تا به نحو مناسب ظرفیت و دستاوردهای آن شرکت در دستگاه ها مورد استفاده قرار گیرد و نهایتا محصول فناورانه و نوآورانه آن شرکت ارزش افزوده ای با خود به همراه داشته باشد.
کرباسی افزود: در جهت ایجاد بستر مناسب در تولید و مشارکت مردم، اقداماتی را برای هم راستا کردن نهادهای در رابطه با ستاد در دستور کار قرار داده ایم که همچون آنها میتوان به صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت ارتباطات اشاره نمود و ما در صدد هستیم که با هم افزایی بین دستگاهی و ایجاد هماهنگی بین جهت گیری های نهادهای مختلفِ در رابطه با حوزه ستاد بتوانیم در این عرصه اتفاقات بزرگی را رقم بزنیم.
تسهیلات ارزانقیمت برای بومی سازی شبکه ملی اطلاعات
کرباسی ضمن اشاره به پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه لیست بومی سازی شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: بیان نمود: همینطور با در نظر گرفتن اولویت های لیست بومی سازی شبکه ملی اطلاعات به دنبال این هستیم که به آن دسته از شرکتهای دانش بنیانی که در حوزه های ضروری و گلوگاهی شبکه ملی اطلاعات ورود کرده و یا قراردادهای فعالی را با اپراتورها منعقد کرده اند، در جهت کمک به گردش مالی این شرکت ها و رفع نیازهای موقت مالی تسهیلات ارزانقیمت در اختیارشان قرار دهیم.

دسته‌ها