آی پدهای اپل رونمایی شدند

خرید بک لینک: به گزارش خرید بک لینک، اپل از آی پد پرو با تراشه M۴، آی پد ایر جدید با ۲ سایز و همینطور قلم جدید رونمایی کرده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، اپل در مراسمی که روز گذشته برگزار شد از آی پد جدید خود رونمایی نمود. آی پد پرو جدید اپل اولین دستگاهی است که تراشه M۴ در آن رونمایی شده است. همینطور آی پد ایر ارتقا یافته هم در ۲ اندازه ۱۱ و ۱۳ اینچ رونمایی گردید. در کنار این موارد چند اکسسوری جدید هم رونمایی شدند که یکی از آنها اپل پنسل بود. از مدت ها قبل تصور می شد نسخه جدید آی پد پرو مجهز به تراشهM۳ باشد اما اپل فراتر از انتظارت عمل کرد و تراشه جدید M۴ را در دستگاه به کار گرفت. بدین سان عملکرد آی پد پرو جدید ۵۰ درصد سریع تر از نسخه آن با تراشه M۲ است. همینطور اپل برای اولین بار در دستگاههای آی پد، پشتیبانی از حافظه پنهان پویا( dynamic caching)، ردیابی پرتو با شتاب سخت افزاری را در آی پد پرو M۴ عرضه کرده است. از طرفی در قسمت مصرف انرژی هم صرفه جویی شده است. اپل مدعی است تراشه M۴ می تواند عملکرد M۲ را با نصف انرژی مصرفی ارائه نماید. اگر کاربر از تبلت برای فعالیتهایی استفاده نماید که چندان پیچیده نیستند، عمر باتری طولانی تر می شود.
دیگر بروزرسانی های مهم در آی پد پرو تکنولوژی جدید نمایشگر است که Tandem OLED نامیده می شود. همانطور که از نام آن پیدا است، فناوری مذکور شامل ۲ پنل او ال ای دی است که رویهم قرار گرفته اند. این بدان معنا است که تبلیت رنگ ها را درخشان تر نشان داده است. دستگاه با وجود دو لایه پنل او ال ای دی همچنان نازک تر از پنل ال سی دی است. در کنار این موارد دوربین سلفی دستگاه هم یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی اولتراوای است. قیمت این دستگاه برای مدل ۱۱ اینچی ۹۹۹و برای مدل ۱۳ اینچی ۱۲۹۹ دلاراست. حافظه ذخیره هر دو ۲۵۶گیگابایت است. تراشه نوین اپل متمرکز بر هوش مصنوعی چیپ ست M۴ جدید اپل موتور عصبی دارد که روی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی متمرکز است. اپل مدعی است موتور عصبی مذکور می تواند ۳۸ هزار عملیات در ثانیه را ان جام دهد که ۶۰ بار سریع تر از موتورهای عصبی اولیه رونمایی شده در تراشه A۱۱است. خصوصیت های هوش مصنوعی که M۴ محهز به آنها است شامل قابلیتLive Caption، خصوصیت ایزوله سازی مبحث اصلی و حذف کردن پس زمینه ویدئو در Final Cut Pro و غیره است. عرضه آی پد ایر با ۲ سایز دستگاه آی پد ایر جدید هم مجهز به تراشه M۲ است. این دستگاه در ۲ سایز ۱۱ و ۱۳ اینچ عرضه می شود. بنابراین ایر به صرفه ترین آی پد با نمایشگر بزرگ است. اپل ظرفیت حافظه دستگاه را به ۱۲۸ گیگابایت ارتقا داده است. قیمت پایه مدل ۱۱ اینچی ۵۹۹ و نسخه ۱۳ اینچی ۷۹۹ دلار است. در صورتی که دستگاه به فناوری ۵Gمجهز باشد، ۱۵۰ دلار به قیمت دستگاه اضافه می شود.

دسته‌ها