وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: اتصال ۷ هزار روستا به شبکه ملی ارتباطات و اینترنت

به گزارش خرید بک لینک، وزیر ارتباطات ضمن بیان این که در کوشش برای اتصال روستاها به شبکه ملی ارتباطات هستیم، اظهار داشت: بیش از هفت هزار روستای کشور به شبکه ملی ارتباطات و اینترنت متصل شدند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، عیسی زارع پور ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه های برق منطقه ای استان سمنان در میامی ضمن بیان این که توسعه شبکه ملی ارتباطات و بهره مندی روستاها از اینترنت پر سرعت راهی برای خارج شدن روستاها از بن بست های اقتصادی می باشد، اظهار داشت: با اتصال به شبکه اینترنت کسب و کارهای جدید در بستر روستاها شکل خواهد گرفت و اقتصاد آنها شکوفا خواهد شد.
وی ضمن بیان این که به دلیلهای فوق اتصال روستاها به شبکه اینترنت مورد پیگیری جدی این وزارت خانه است، اضافه کرد: در بعضی روستاها با نبود زیر ساخت های نظیر برق مواجه هستیم که این قدری کار را گرفتار چالش می کند.
وزیر ارتباطات و فناوری ضمن بیان این که در دولت سیزدهم کوشش های بسیاری صورت گرفت تا با بوجودآوردن زیر ساخت های لازم روستاها نیز از اینترنت پر سرعت بهره مند باشند، اظهار داشت: در این میان همکاری و همراهی سایر وزارت خانه ها و اختصاص اعتبارات لازم کار را شتاب خواهد بخشید.
زارع پور ضمن بیان این که طی دولت سیزدهم هفت هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی ارتباطات و اینترنت متصل شدند، اشاره کرد: امیدواریم با گسترش زیرساخت های انرژی و ارتباطی بتوانیم تعداد بیشتری روستا را به این شبکه متصل نماییم.
وی اضافه کرد: باتوجه به نامگذاری شعار سال می بایست زیر ساخت های لازم نیز فراهم گردد تا مردم بدون محدودیت بتوانند در جهش تولید مشارکت کنند.

منبع:

دسته‌ها