بر اساس گزارش رگولاتوری اعلام شد؛ سرعت انتقال داده در اپراتورهای همراه

خرید بک لینک: سهم بازار مشترکین تلفن ثابت و ضریب نفوذ آن بر طبق آخرین گزارش رگولاتوری اعلام گردید.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، برمبنای آخرین گزارش فصلنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سهم بازار مشترکین تلفن ثابت، تعداد خطوط شهری و روستایی، تعداد خطوط منصوبه و دایری و ضریب نفوذ تلفن ثابت اعلام گردید.
شرکت مخابرات ایران (TCI) حدود ۹۸.۶۴۴ درصد از سهم بازار مشترکین تلفن ثابت، شرکتهای دارای پروانه FCP که یک ارائه دهنده های خدمات اینترنتی و ارتباطی ثابت هستند ۱.۳۵۲ درصد و SERVCO تنها ۰۰۴-۰ درصد را در اختیار دارد.
بر اساس این گزارش تعداد اشتراک های روستایی از بهار ۱۴۰۱ تا بهار ۱۴۰۲، ۲۵/‏۰ درصد کاهش داشته است اما تعداد روستاهای دارای ارتباط ۲۵/‏۰ درصد رشد و تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی ۲۲/‏۰ درصد داشته است.

رگولاتوری همین طور تعداد خطوط منصوبه و دایری تلفن ثابت و ضریب نفوذ تلفن ثابت و همین طور تعداد خطوط دایری شهری و روستایی و ضریب نفوذ تلفن ثابت از تابستان ۱۳۹۹ تا بهار ۱۴۰۲ را بصورت دقیق منتشر نموده است.

شاخص های کیفیت شبکه سیار همچون سرعت انتقال داده مشترکین، میزان قطعی سرویس داده و میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده در نسل سوم و چهارم تلفن همراه در اپراتورهای مختلف طی آخرین گزارش به شرح زیر اعلام شده است.
در سرعت انتقال داده مشترکین در نسل سوم، اپراتور اول تلفن همراه عملکرد بهتری داشته است اما در سرعت انتقال داده در نسل چهارم رایتل پیشی گرفته است.
میزان قطعی سرویس داده نسل سوم در اپراتور سوم از همه بیشتر و حدود ۰.۴ درصد است و بعد از آن میزان قطعی سرویس نسل سوم در اپراتور دوم (ایرانسل) و بعد از ان اپراتور اول است.
بررسی میزان قطعی سرویس نسل چهار (۴G) در اپراتورها نشان داده است که در نسل چهارم نیز اپراتور سوم قطعی بیشتری دارد و و کمترین قطعی سرویس داده نسل چهارم به اپراتور چهارم (ایرانسل) مربوط می شود.
بر این اساس میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده (۳G) در اپراتور اول ۹۹.۵ درصد و از دیگر اپراتورها بیشتر است و همین طور میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده (۴G) ۹۹.۷ درصد است که بعد از آن اپراتور دوم حدود ۹۹.۶ درصد و اپراتور سوم (رایتل) بیش از ۹۹.۴ درصد است.

منبع:

دسته‌ها