گزارش خرید بک لینک؛ مقایسه سرعت اینترنت ایران طی ۶ ماه گذشته

خرید بک لینک: بررسی یک دوره ۶ ماهه از وضعیت سرعت اینترنت در ایران نشان میدهد باوجود افزایش جزئی سرعت اینترنت، رتبه جهانی ایران ارتقا پیدا نکرده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، سرعت و مطلوب بودن کیفیت اینترنت شامل پایدار بودن و عدم وجود اختلال جز لاینفک خواسته ها و انتظار مردم ایران از مسؤلان بوده و هست به صورتی که با تسری یافتن اینترنت به زندگی روزمره، کار و تحصیل کاربران اهمیت آن بیشتر از پیش شده و مدام در مکالمات روزمره مردم حرف و سخن از کندی، اختلال و … شنیده می شود.
همین مبحث سبب شد رئیس جمهور در جلسه تیرماه شورایعالی فضای مجازی دستور ویژه ای برای رسیدگی به این مورد و درخواست کاربران صادر کند بدین منظور کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات را مأمور کرد تا گلایه های مردم در رابطه با کندی اینترنت را بررسی نمایند و بدین ترتیب سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی ۱۴ تیرماه در پاسخ به مهر از آغاز فعالیت کارگروه رسیدگی به وضعیت کندی اینترنت اطلاع داد.
با گذشت یک ماه از دستور رئیس جمهور در جلسه بعدی شورایعالی فضای مجازی که ۳ مرداد ماه برگزار شد و قرار بود نتیجه گزارش کمیته رسیدگی به وضعیت اینترنت اعلام گردد، مقرر شد بررسی و فعالیت این کارگروه تا جلسه بعد شورایعالی فضای مجازی تمدید شود. همینطور مقرر شد ضمن دریافت نظرات تکمیلی متخصصین جهت حل مسائل فنی به بررسی مبحث ادامه داده و به صورت هم زمان راهکارهای عملیاتی رفع مشکلات احصاء، طراحی و تدوین شده و اجرای این اصلاحات هم از جانب مسئولین دستگاههای ذی ربط آغاز شود.
از آن زمان تا کنون شورایعالی فضای مجازی چندین جلسه برگزار کرده اما باوجود آن چه بنظر می رسید و با اتمام مهلت تعیین شده برای کارگروه در هیچکدام از جلسات شورایعالی گزارشی از نتیجه رسیدگی و بررسی کارگروه مأمور رسیدگی به نارضایتی اینترنت، عرضه نشد.
همچنین تا کنون هیچکدام از مراجع ذیربط یعنی وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی که متولی اجرای دستور رئیس جمهور بودند در این حوزه پاسخگو نبوده اند و مردم را از نتیجه بررسی ها آگاه نکرده اند.
این در حالیست که گرفتاری های در ارتباط با اینترنت همچنان با مشترکان همراه بوده و باوجود تلاش وزارت ارتباطات برای توسعه پروژه فیبرنوری، مردم هنوز از نامطلوب بودن و عدم پایداری اینترنت در بعضی از نقاط کشور گلایه دارند.
در این میان آن چه بیشتر از پیش صدای منتقدان را در آورد اعلام و انتشار جدول اختلالات احتمالی اینترنت در نقاط مختلف کشور از جانب شرکت ارتباطات زیرساخت بود که دلیل اختلال را بروز رسانی تجهیزات عنوان می کرد.
عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین رابطه در پاسخ کوتاهی به مهر در یک پیام رسان اظهار داشت: این اختلالات در ارتباط با دان تایم برای ارتقا تجهیزات بوده که در ساعات کم ترافیک انجام شده و در این رابطه شرکت ارتباطات زیرساخت اطلاعیه ای منتشر خواهد نمود.
حجم توسعه شبکه زیاد و زمان بر است…
محمد جعفر پور، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت هم در مورد جزئیات به روزرسانی تجهیزات شبکه به توضیح کوتاهی به خبرنگار مهر اکتفا کرد و اظهار داشت: توسعه شبکه ارتباطی کشور و ارتقا و بهینه سازی در حال انجام می باشد. حجم توسعه شبکه زیاد و زمان بر است به این معنا که تعداد دان تایم هایی که گرفته می شود زیاد است.
وی با اشاره به اینکه این فرآیند با اپراتورها هماهنگ می شود و جزئیات بیشتر در زمینه به روز رسانی عنوان خواهد شد، اظهار داشت: تقریبا در کل کشور درحال افزایش ظرفیت هستیم و این افزایش ظرفیت در کل کشور زمان زیادی می گیرد چون فقط در زمان مشخصی می توانیم کار نماییم و نمی توانیم از بامداد تا شب ظرف چند هفته به اتمام برسانیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: باید در ساعت کم ترافیک شب این کار صورت گیرد بنابراین زمان می برد.
کاهش زمان تأخیر در شبکه اینترنت
در آخرین اظهار نظر هم که در ارتباط با حاشیه هیأت دولت در هفته گذشته می شود، عیسی زارع پور در رابطه با اختلال و کیفیت سرعت اینترنت به خبرنگاران به همان کمیته ای که با دستور رئیس جمهور تشکیل شده بود اشاره نمود و اظهار داشت: کمیته ای جهت بررسی وضعیت اینترنت تشکیل و در مرکز ملی فضای مجازی جلسات گوناگونی برگزار گردید. دلایلی استخراج شد که برخی از این علل تاریخی است و بارها به آن اشاره کردم. در برخی از زیر ساخت های شبکه سرمایه گذاری لازم در گذشته صورت نگرفته، راهکارهای کوتاه مدتی پیشنهاد شد و ما اعلام کردیم هم اکنون دو ماهی است که زمان تأخیر در شبکه اینترنت ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده انشاالله مسیر هر روز جاری ما است که داریم برای کیفیت شبکه در تلاش هستیم.
وی اضافه کرد: فعالیتهای زیرساختی اساسی انجام می دهیم تا مشکل سرعت اینترنت به صورت ریشه ای حل شود.
زارع پور همینطور اظهار داشت: با پروژه بزرگ فیبرنوری که شروع کرده ایم و استان به استان درحال امضای تفاهمنامه های آن هستیم، انشاالله سرعت اینترنت را تا هزار مگابیت بر ثانیه افزایش می دهیم.
این اظهارت در حالیست که بررسی مروری وضعیت سرعت اینترنت موبایل و اینترنت ثابت در ایران طبق گزارش ۶ ماه گذشته مرجع رتبه بندی اینترنت جهانی (اسپید تست) نشان داده است با وجود افزایش جزئی میانه سرعت اینترنت موبایل و ثابت در بعضی ماه ها در کشور، با عنایت به افزایش سرعت جهانی اینترنت، رتبه کشور روندی نزولی داشته است.
جدول بررسی مقایسه ای وضعیت اینترنت ایران در ۶ ماه اخیر
ماه میلادی ۲۰۲۳
میانه سرعت اینترنت موبایل
رتبه جهانی ایران
میانه سرعت اینترنت ثابت
رتبه جهانی ایران
مارس
۳۶.۳۳
۶۱
۱۱.۵۷
۱۴۶
آوریل
۳۵.۹۸
۶۲
۱۱.۹۷
۱۴۵
می
۳۵.۶۸
۶۴
۱۲.۶۰
۱۴۶
ژوئن
۳۴.۶۵
۶۷
۱۱.۸۰
۱۴۵
جولای
۳۳.۴۴
۶۷
۱۲.۱۱
۱۴۸
آگوست
۳۱.۳۳
۷۲
۱۱.۹۲
۱۵۲
سپتامبر
۳۱.۶۷
۷۵
۱۱.۶۶
۱۵۳

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، با عنایت به نیاز روزافزون کاربران به ارتباطات، انتشار گزارش های معتبر و نامعتبر مختلف از ارزیابی وضعیت اینترنت ایران و همینطور ضعف در اطلاع رسانی از جانب وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی به نظر می آید متولیان امر باید ضمن تسریع در مرتفع ساختن مشکلات زیرساختی، شفاف سازی و پاسخگویی دقیق و بموقع در این حوزه را هم در دستور کار خود قرار دهند تا هم ابهامات در این حوزه برطرف شود و هم مردم بهتر و در زمان مناسب در جریان دقیق جزئیات امور قرار بگیرند.

منبع:

دسته‌ها