به عنوان نشانگر گرانش صفر سریع ترین تنبل جهان به فضا رفت

خرید بک لینک: بنظر می رسد عروسک تنبلی که به عنوان نشانگر گرانش صفر ماموریت کرو-۷ به فضا رفته، رکورد سرعت برای یک تنبل را شکسته است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، در سفری که بتازگی چهار فضانورد ماموریت کرو-۷ به ایستگاه فضایی بین المللی انجام داده اند یک «تنبل» آنها را همراهی کرده است.
موگنسن به همراه سه همکارش یعنی یاسمین مقبلی فرمانده ماموریت از ناسا، ساتوشی فوروکاوا (Satoshi Furukawa) از آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن و کنستانتین بوریسوف (Konstantin Borisov) از شرکت فضایی فدرال روسیه موسوم به روسکاسموس در مدار زمین با سرعت ۱۷۵۰۰ مایل در ساعت (۲۸۲۰۰ کیلومتر در ساعت) در حرکتند تا برای اقامتی ۶ ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی برسند.
«ساشا» که یک عروسک تنبل است نیز همراه آنها است.
سرعت متوسط یک تنبل سه انگشتی روی زمین ۰.۱۵ مایل در ساعت (۰.۲۴ کیلومتر در ساعت) است.
عرسک ساشا که به عنوان «نشانگر گرانش صفر» در این سفر حضور داشت، باید هنگامی فضاپیما وارد مدار می شد، در کابین شناور شده و به خدمه سیگنال می داد که حالا در محیط ریزگرانشی فضا قرار گرفته اند.
موگنسن بوسیله کنترل ماموریت اسپیس ایکس در هاثورن، کالیفرنیا، بوسیله امواج رادیویی به زمین، اظهار داشت: می خواهم نشانگر صفر خودرا که توسط سه فرزندم انتخاب شده، معرفی کنم. آنها تنبل را انتخاب کردند، برای اینکه یکی از حیوانات مورد علاقه آنهاست.

موگنسن توضیح داد که در سفری به کاستاریکا، او و خانواده اش توانستند تنبل هایی را «در طبیعت» و در موقعیتی خاص ببینند. موگنسن اظهار داشت: ما در ساحل بودیم که یک تنبل بسیار جوان روی درختان بالای سر ما ظاهر و از آن آویزان شد. این یک لحظه بسیار ویژه برای خانواده ما بود.
دلیل دیگری برای انتخاب این عروسک وجود دارد.
موگنسن می گوید: این نامی است که فرزندانم دوست دارند با آن مرا صدا بزنند و از طرف همسرم تشویق می شوند. من همیشه آخرین نفری هستم که هر وقت جایی می رویم، خانه را ترک می کنم. شخصا فکر می کنم دلیل خوبی برای این کار دارم، اما آنها می گویند که من کُندترین فرد زنده هستم.
همراه بردن نشانگرهای صفر را می توان به نخستین فردی که به فضا پرواز کرد، یعنی فضانورد دوران شوروی، یوری گاگارین، نسبت داد. وی در ماموریت سال ۱۹۶۱ عروسک کوچکی را با خود به فضا برد تا شناوری آنرا تماشا کند. از آن زمان، در سایر ماموریت های روسیه نیز همین کار انجام شد و در نهایت به یک رسم تبدیل شد.
هنگامی که اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۹ آماده سازی برای پرواز فضانوردان را شروع کرد، این سنت را که توسط سایر شرکتها و ناسا نیز پذیرفته شده است، انجام داد. ساشا به زودی با سایر نشانگرهای گرانش صفر در ایستگاه فضایی ملاقات خواهدنمود.
انتظار می رود سرنشینان ماموریت کرو-۷ امروز در ساعت ۸: ۳۹ به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۶: ۰۹ به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شوند.

منبع:

دسته‌ها