کوهی از لباس دور ریخته شده که از فضا دیده می شود

به گزارش خرید بک لینک، کوهی از لباس های دور ریخته شده در صحرای آتاکاما در شمال شیلی به اندازه ای بزرگ شده است که از فضا هم قابل مشاهده می باشد.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، انبوهی از لباس های رها شده در صحرای آتاکاما سالانه حدود ۳۹ هزار تُن رشد می کند.
ماه گذشته، اپلیکیشن تصویربرداری ماهواره ای SkyFi، تصاویری از مدار از انبوه لباس هایی که در نتیجه ی پیشرفت سریع صنعت مد تولید می شوند، ارسال کرد که برپایه آنها تخمین زده می شود که سالانه ۹۲ میلیون تُن زباله تولید می شود. در بین این لباس ها چکمه های اسکی و ژاکت های کریسمس هم دیده می شود.
این تصویر با وضوح ۲۰ اینچی (۵۰ سانتی متری) که در روز ۱۰ مه در وبلاگ SkyFi انتشار یافته است، نشان داده است که این کوه لباس در مقایسه با یک شهر در مجاورت آن تا چه اندازه بزرگ شده است و مقیاس واقعی مشکل را نشان داده است.
SkyFi در این پست وبلاگی نوشت: تصویر ماهواره ای که ما از انبوه لباس ها در صحرای آتاکامای شیلی گرفته ایم، واقعا همه چیز را در معرض دید قرار می دهد. اندازه ی این انبوه لباس ها و آلودگی ناشی از آن از فضا قابل رؤیت است و این امر روشن می کند که احتیاج به تغییر در صنعت مد وجود دارد.
خبرگزاری فرانسه در سال ۲۰۲۱ گزارش داد که لباس های رها شده در این منطقه عموما در چین یا بنگلادش تولید می شوند و سپس به فروشگاه های ایالات متحده، اروپا و آسیا فرستاده می شوند.
این خبرگزاری اضافه کرد که تا سال ۲۰۲۱، تخمین زده می شود که سالانه حدود ۵۹ هزار تُن لباس وارد منطقه شود.

بعضی از لباس ها را تاجران لباس از پایتخت شیلی، سانتیاگو، که در ۱۱۰۰ مایلی (۱۸۰۰ کیلومتری) جنوب این کوه پوشاک قرار دارد، خریداری می کنند و برخی دیگر توسط قاچاقچیان پوشاک برای فروش مجدد در سایر نقاط آمریکای لاتین برده می شوند. حتی با در نظر گرفتن این موضوع، کوه لباس های دور ریخته شده همچنان ۳۹ هزار تُن در سال رشد می کند.
فرانکلین زپدا (Franklin Zepeda)، بنیانگذار EcoFibre، شرکتی که بعضی از لباس ها را به صفحات عایق تبدیل می کند، به خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که این لباس ها را نمی توان به محل های دفن زباله ی شهری فرستاد، چونکه زیست تخریب پذیر نیستند و حاوی محصولات شیمیایی هستند.
SkyFi توضیح داده است که چگونه تصویربرداری از کوه لباس ها با مأموریت این برنامه در جهت شفاف کردن داده های رصد زمین و دسترسی ساده به داده ها، مطابقت دارد و این کار برای شناسایی و رسیدگی به مشکلات این چنینی ضروریست.
SkyFi نوشت: با وب و برنامه های تلفن همراه ما، هر کسی می تواند به تصاویر ماهواره ای برای تایید روایت ها و دیدن جهان از نمایی جدید دسترسی داشته باشد.

منبع:

دسته‌ها