با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ توضیح رگولاتوری درباره ی تغییر ساعت در بعضی گوشیهای موبایل

خرید بک لینک: خرید بک لینک: سازمان تنظیم مقررات درباب تغییر ساعت در بعضی گوشیهای موبایل اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، سازمان تنظیم مقررات درباب تغییر ساعت در بعضی گوشیها اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح زیراست:
با توجه به تغییر ساعت برخی تلفن های همراه و سامانه ها نکاتی جهت آگاهی هموطنان به شرح زیر ارائه می شود.
– عدم تغییر ساعت تابستانی یا به عبارتی عدم اعمال DST(Daylight Saving Time) برمبنای قانون مصوب مجلس شورای از شروع سال ۱۴۰۲، بعد از ابلاغ قانون در اول خرداد ماه ۱۴۰۱ با پیگیری های به عمل آمده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از مراجع جهانی همچون ICANN و IANA در نسخه های به روز رسانی شده زمان کشورها منتشر و همین طور در سرورهای زمانی نظیر time.is نیز از حدود ۶ ماه قبل تغییرات لازم اعمال شده است.
– مکاتبه و پیگیری لازم از اپراتورهای همراه نیز از چند ماه قبل انجام شده و آنها نیز تغییرات لازم را در سطح شبکه اعمال کرده و سامانه های خودرا به روز رسانی نموده اند.
ضمن این که در سایر ارائه دهندگان خدمات نیز پیش بینی لازم انجام گرفته و در سرورهای زمانی داخل کشور اعمال تغییرات از قبل انجام گرفته است و سامانه هایی که از این مراجع برای تنظیم ساعت بهره برده اند بدون مشکل ارائه خدمات الکترونیکی داشته اند.
-لازم به ذکر است به جهت اینکه در گوشیهای تلفن همراه عدم تغییر ساعت تابستانی بصورت خودکار رخ دهد لازم است دو اقدام انجام گیرد ابتدا باید شبکه اپراتورها با سرورهای جهانی برمبنای این سیاست جدید (عدم اعمال ساعت تابستانی) تنظیم شود که از قبل پیش بینی های لازم برمبنای پیگیری وزارت ارتباطات انجام گرفته و کلیه تغییرات لازم در سامانه ها و تجهیزات شبکه اپراتورها اعمال شده است.
اما اقدام دیگر در سمت گوشی کاربران است که تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه برمبنای مراجع معتبر بین المللی باید نسخه های به روز رسانی گوشیهای تلفن همراه خودرا منتشر می کردند تا عدم اعمال تغییر ساعت تابستانی بصورت خودکار انجام گیرد. بیشتر تولید کنندگان گوشی نسخه های به روز رسانی شده خودرا منتشر نموده اند اما در بعضی گوشیهای تلفن همراه که تنظیمات توسط تولید کننده به روز نشده اند با مشکل مواجه گشته اند.
لذا پیگیری لازم از سایر تولید کنندگان گوشی که به عدم تغییر ساعت تابستانی در ایران توجه لازم را نداشته اند در حال انجام می باشد تا مبادرت به حل این مشکل نمایند. مراکز تماس اپراتورهای تلفن همراه نیز آماده ارائه راهنمایی درباب هرگونه تنظیم وبه روز رسانی به کاربران هستند.

خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دسته‌ها