آیا ویروس های زامبی درحال بیدار شدن هستند؟

به گزارش خرید بک لینک، با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال، دانشمندان نسبت به بیدار شدن ویروس زامبی، اخطار داده اند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال نیوز، بگفته دانشمندان، ویروس های زامبی با قدمت ۴۸۵۰۰ سال می توانند با ذوب شدن یخ های زمین دائم یخ بسته قطب شمال به سبب تغییرات اقلیمی، باردیگر بیدار شوند.
«جین مایکل کلاویر» محقق و تیمش بتازگی موفق به احیای این ویروس منجمد و گونه های دیگر همچون نمونه ۲۷۰۰۰ ساله ای که از معده یک ماموت پشمالو گرفته شده است، شده اند.
محققان گفتند: این اشتباه است که بگوییم ویروس های زامبی تهدیدی برای سلامت عمومی نیستند.
یکی از مشهودترین نتایج افزایش دما، ذوب جهانی یخ های دائمی زمین دائم یخ بسته و لایه همیشه منجمد در اعماق زمین است. این ذوب سریع یخ دائمی موجب جمع شدن مواد آلی باستانی می شود که قبلاً برای هزاران سال در لایه های عمیق و منجمد زمین دائم یخ بسته نگهداری می شدند.
«کیمبرلی ماینر»، دانشمند حوزه آب و هوا در لابراتوار پیشرانش جت ناسا در مؤسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا، به CNN اظهار داشت که با وجود خطرات کم انتشار این ویروس ها اما باز هم مهمست که از ذوب شدن یخ های دائمی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: ذوب شدن یخ های دائمی نگران کننده است و این امر واقعاً نشان میدهد که چرا بسیار اهمیت دارد که تا حد امکان باید بتوانیم آنها را منجمد نگه داریم و از ذوب شدنشان جلوگیری نماییم.
زمین دائم یخ بسته و لایه همیشه منجمد که ۲۵ درصد نیمکره شمالی را تشکیل می دهد، سرد و فاقد اکسیژن است. زیر زمین بودن به این معنا است که نور نمی تواند به آن نفوذ کند و میکروارگانیسم های مقاوم به آنتی بیوتیک را در خود جای داده است.
گزارش آقای کلاویر همین طور می گوید که اپیدمی سیاه زخم که گوزن های شمالی را می کشد، با ذوب عمیق تر لایه فعال زمین دائم یخ بسته و لایه همیشه منجمد در طول تابستان های فوق العاده گرم مرتبط می باشد. او هشدار داد که برخلاف باکتری ها، چاره ای با طیف وسیع برای ویروس ها وجود ندارد.

دسته‌ها