تکنولوژی جدید پردازش اطلاعات ۳۰ میلیون خودروی متصل در لحظه

به گزارش خرید بک لینک، با عنایت به این که هدف از توسعه فناوری خودرو های متصل، کاهش تراکم ترافیک و همینطور کاهش انتشار گاز CO۲ است، یک تکنولوژی جدید توسعه یافته که می تواند همزمان و در لحظه، داده های ۳۰ میلیون خودروی متصل را پردازش کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت مخابراتی نیپون ژاپن(NTT) درحال برنامه ریزی برای تجاری سازی طرح داده خودرو های متصل خود برای کاهش تراکم ترافیک و انتشار کربن دی اکسید است.
این ابتکار توسط شرکت تابعه آن به نام NTT Data که یک عرضه دهنده خدمات دیجیتال و فناوری اطلاعات جهانی مستقر در ژاپن است، توسعه داده شده است.
این فناوری توانایی نظارت و تحلیل و بررسی داده های میلیونها خودروی متصل به اینترنت را فراهم می آورد و راه اندازی آن می تواند تا آخر سال ۲۰۲۳ آماده شود.
راب راسموسن معاون ارشد بازاریابی شرکت NTT Data در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: شرکت ما بعنوان یک مبتکر جهانی قابل اعتماد، راه را برای مشتریان و باز کردن پتانسیل کامل داده های خودروی متصل باز می کند. ما با بررسی رویکرد های جدید، نه تنها تجربه مشتری را بهبود می بخشیم، بلکه برای حصول آینده ای پایدارتر هم تلاش می نماییم.
سامانه پردازش داده ثبت شده منحصر به فرد این شرکت با قابلیت تحلیل و بررسی داده ها از یک منبع بزرگ در لحظه برای بازیابی اطلاعات ضروری در ارتباط با رانندگان در جاده عرضه می شود. این شرکت ادعا می کند که این فناوری حالا می تواند داده های بیشتر از ۳۰ میلیون خودروی متصل را پردازش و مدیریت کند.
با این سامانه میتوان اطلاعاتی مانند مکانها و زمان های خاص را برای طبقه بندی داده های تهیه شده از میلیونها خودروی متصل در جاده تنظیم کرد. بعنوان مثال، پس از آن که سیستم از وجود یک مانع در راه از راه دوربین داخل خودرو آگاه شد، این فناوری می تواند به سرعت به خودرو های پشت سر و در راه، اخطار دهد تا از آن آگاه شوند.
در برنامه های فعلی حدود ۲۰ ثانیه طول می کشد تا اطلاعات پردازش شود و بعد از مثلاً یافتن یک مانع به رانندگان اطلاع دهند، اما تکنولوژی جدید NTT Data این زمان را به حدود پنج ثانیه کم می کند. چنین پیشرفتی می تواند به جلوگیری از تصادفات، پیشبینی تراکم ترافیک با جزئیات و پیشنهاد مسیرهای رانندگی بهتر کمک نماید.
بنظر می رسد وجود چنین سیستم هایی ضروری باشد، چونکه جهان به آرامی به سمت استفاده از فناوری رانندگی خودران هم حرکت می کند.
به قول این شرکت، پایداری یکی از بزرگترین نگرانی های جهانی است و این ابتکار به بهینه سازی جریان ترافیک و کاهش قابل توجه انتشار CO۲ در حمل و نقل کمک می نماید.
شرکت NTT DATA برای اثبات مفهوم طرح خود با شرکت تویوتا همکاری می کند و می خواهد پردازش و تحلیل و بررسی داده های رانندگی گذشته و داده های رانندگی در لحظه (سرعت خودرو و مصرف سوخت) را بررسی کند.
نتایج این آزمایش به صورت آنلاین برای ارزیابی و تحلیل وضعیت ازدحام جاده های اطراف بروزرسانی می شود تا بررسی شود که آیا این سیستم می تواند با بهینه سازی حرکت خودرو ها در زمان ازدحام به پراکندگی جریان ترافیک کمک کند؟ در نتیجه کاهش انتشار کربن دی اکسید هم محقق می گردد.

منبع:

دسته‌ها