تأمین انرژی فرودگاه نیویورک با ۱۳ هزار صفحه خورشیدی

به گزارش خرید بک لینک، یک پروژه جدید شامل ۱۳ هزار پنل خورشیدی با توانایی تولید ۱۱.۳۴ مگاوات برق از نور خورشید برای تأمین انرژی ترمینال جدید فرودگاه نیویورک در نظر گرفته شده است.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس اینسایدر، ترمینال جدید فرودگاه بین المللی جان اف کندی واقع در نیویورک آمریکا بزودی به بزرگترین مجموعه خورشیدی روی پشت بام سازه های ابرشهر نیویورک تجهیز می شود.
این پروژه جدید شامل یک ریزشبکه با توان تولید ۱۱.۳۴ مگاوات برق از نور خورشید روی پشت بام، سلول های سوختی گازی و باتری های ذخیره کننده خواهد بود. این پروژه همینطور دارای سیستمی خواهد بود که گرمای هدر رفته را به منظور خنک کردن سلول های سوختی و سپس گرم کردن آب، جذب می کند.
این ابتکار توسط کارگروه AlphaStruxure عرضه شده که حاصل یک سرمایه گذاری مشترک از طرف دو شرکت آمریکایی Carlyle Group و شرکت فرانسوی Schneider Electric است و توسط آنها هدایت می شود.
حل چالش انرژی فرودگاه
آنت کلایتون، مدیر اشنایدر الکتریک در آمریکای شمالی در طول یک کنفرانس اظهار داشت: حل چالش انرژی ما واقعاً به سه چیز مربوط می شود: برق رسانی، دیجیتالی کردن و کربن زدایی با دریافت برق بیشتر از منابع تجدید پذیر و ریزشبکه ها کلید دستیابی به همه اینها هستند.
به قول AlphaStruxure، این سیستم جدید بعد از تکمیل از بیشتر از ۱۳ هزار صفحه خورشیدی تشکیل می شود که آنرا به بزرگترین مزرعه خورشیدی در شهر نیویورک و در تمام ترمینال های فرودگاهی در ایالات متحده تبدیل می کند.
از نظر تولید انرژی، تقریبا میزانی از انرژی را تولید خواهد نمود که ۳۵۷۰ خانه متوسط در ایالات متحده می توانند طی یک سال از آن استفاده نمایند. این شامل چندین سیستم معروف به «جزایر قدرت» به صورت به هم پیوسته است که دارای سلول های سوختی و باتری های ذخیره کننده هستند.
از نظر جدول زمانی، مقرر است سه جزیره قدرت تا سال ۲۰۲۶ تکمیل شود و آخرین آن تا سال ۲۰۲۹ به بهره برداری برسد.
خوان ماسیاس مدیر AlphaStruxure می گوید این ارتقاء به این مفهوم است که ترمینال یک جدید قادر خواهد بود به صورت مستقل از شبکه برق شهر در مواقع اضطراری که دسترسی به برق قطع می شود، کار کند.
وی ادامه داد: از نظر ردپای کربن، انتظار می رود این سیستم ۳۸ درصد کمتر گازهای گلخانه ای تولید نماید و انتشار نیتروژن اکسید را تا ۹۸ درصد کم کند. هم اکنون، پیل های سوختی از گاز طبیعی استفاده می نمایند، اما مجهز به سوخت های پاک تر مانند هیدروژن هستند.
به قول مسؤلان، این ترمینال جدید، تجربه مسافران در فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک را بعنوان دروازه ای جهانی به این کلانشهر متحول می کند و با قرار گرفتن در میان ۱۰ ترمینال برتر فرودگاهی جهان استاندارد جدیدی را برای طراحی و خدمات در سطح جهانی بوجود می آورد.
این پروژه به شکل پایدار طراحی شده است و آینده محور خواهد بود و دارای فضاهای عمومی گسترده، با نور طبیعی، فناوری پیشرفته و مجموعه ای از امکانات رفاهی است که همگی برای ارتقای تجربه مسافران و رقابت با بعضی از فرودگاه های دارای بالاترین امتیاز طراحی شده اند.
این سازه دارای بیشتر از ۹۱ هزار متر مربع غذاخوری، فروشگاه، سالن های استراحت و فضاهای تفریحی خواهد بود.

دسته‌ها