اتحاد استارتاپ های آمریکایی برای تحول خودرو های پرنده

خرید بک لینک: خرید بک لینک: دو استارتاپ آمریکایی برای توسعه نوع جدیدی از وسیله نقلیه پروازی با هم متحد شده اند تا صنعت حمل و نقل هوایی را متحول کنند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، استارتاپ های Node Air و JetX درحال همکاری برای توسعه نوع جدیدی از وسیله نقلیه پروازی هستند که بالاترین فناوری های مربوطه را در خود می بیند.
این همکاری، سیستم حمل و نقل ماژولار Node Air را با سیستم پیشرانش JetX متصل می کند.
مفهوم هواپیمای ماژولار نسبتاً جدید است و هنوز بطور کامل در صنعت توضیح داده نشده است. یک هواپیمای ماژولار را می توان به آسانی بسته به نیازهای خاص پرواز، پیکربندی کرد یا تغییر داد. این می تواند شامل تنظیم چیدمان صندلی ها، ظرفیت بار یا حتی شکل بدنه باشد.
هدف یک هواپیمای ماژولار این است که تا حد امکان همه کاره و سازگار باشد و در عین حال هزینه های مربوط به نگهداری چندین هواپیمای تخصصی را نیز کم کند.
شرکت Node Air به سبب تخصص خود در سیستم های حمل و نقل ماژولار که قبلاً در وسایل نقلیه زمینی و قایق ها اعمال کرده، شناخته شده است. این شرکت با گنجاندن این فناوری در هواپیمای جدید می خواهد انعطاف پذیری و کارایی بیشتری را برای صنعت هوانوردی به ارمغان بیاورد.
هواپیماهای آینده با ماژولار بودن به آسانی می توانند با تغییر نیازهای مسافر یا حمل بار سازگار شوند. به عنوان مثال برای پروازهای باری می توان کابین هواپیما را به آسانی به کانتینر باری تبدیل کرد و برای پروازهای مسافربری به آسانی می توان کابین هواپیما را بدون نیاز به تعویض کل هواپیما به صندلی مسافر تبدیل کرد.
از طرف دیگر، شرکت JetX به سبب فناوری پیشرانش خود موسوم به Vector Thrust Propulsion مشهور است. این پیشرانه از ترکیب موتورهای جت و موشک برای دستیابی به سرعت و قدرت مانور بی نظیر استفاده می نماید. هدف این شرکت، ادغام این فناوری با هواپیماهای جدید و ارائه سطح جدیدی از عملکرد به صنعت هوانوردی است.
فناوری Vector Thrust Propulsion قابلیت افزایش سرعت و رانش هواپیما و همین طور قابلیت برخاستن و فرود عمودی را دارد. این می تواند راه را به روی سیستم حمل و نقل هوایی جدید مانند تاکسی های پرنده و حمل و نقل هوایی شهری باز کند.
همکاری Node Air و JetX پدیده ای کاملا جدید و انقلابی در صنعت هوانوردی خواهد بود، چونکه با ترکیب بهترین فناوری های هر دو شرکت، یعنی ماژولار بودن و پیشرانش برداری، هواپیماهای جدید قادر خواهند بود با نیازهای درحال تغییر سازگار شوند و در عین حال مرزهای عملکرد را جابجا کند.
انتظار می رود این همکاری به نوع جدیدی از هواپیما منجر شود که بتواند نیازهای بخش های مختلف مانند حمل بار هوایی، آمبولانس هوایی، پرواز نظامی و حمل و نقل هوایی منطقه ای را برآورده کند.
کارشناسان می گویند، توسعه این هواپیمای جدید می تواند تاثیر به سزایی در آینده حمل و نقل هوایی داشته باشد.

منبع:

دسته‌ها