درمان بیماری ها با کمک رباتی که در بدن می خزد

به گزارش خرید بک لینک، محققان ربات ژله ای کوچکی ساخته اند که در بدن انسان حرکت می کند و به درمان بیماری ها کمک می کند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک پست، دانشمندان یک ربات خزنده کوچک ساخته اند که امیدوارند بتوان از آن برای درمان بیماری ها در بدن انسان استفاده نمود. این ربات می تواند به مناطق مختلف بدن دارورسانی کند و سپس از بین برود.
این ربات خزنده کوچک که با استفاده از چاپگر سه بعدی از ژلاتین به همراه ذرات اکسید آهن ساخته شده، امکان دارد در نهایت جایگزین قرص ها یا تزریق های داخل وریدی شود که می توانند عوارض جانبی مشکل سازی به همراه داشته باشند.
این ربات ژل بات(gelbot) نام گرفته با تغییرات دما کار می کند و جنسی شبیه به صمغ میوه دارد و ساختار آن در تضاد کامل با ربات هایی است که منحصراً از مواد سخت مانند فلزات و پلاستیک ساخته شده اند.
نویسنده ارشد این مطالعه، دیوید گراسیاس(David Gracias) از دانشگاه جانز هاپکینز می گوید: به نظر بسیار ساده می رسد، اما این، رباتی است که بدون باتری، بدون سیم کشی و بدون منبع تغذیه خارجی و فقط در اثر تورم و کوچک شدن ژل حرکت می کند.
گراسیاس همینطور آنرا فراتر از بدن انسان، مناسب استفاده بعنوان رباتی دریایی برای گشت زنی و نظارت بر سطح اقیانوس برای مبارزه با آلودگی می بیند.
این استاد مهندسی شیمی و زیست مولکولی، می خواهد ژل ربات ها را آموزش دهد تا در مقابل تغییرات نشانگرهای زیستی و بیوشیمیایی انسانی واکنش نشان دهند. وی همینطور می خواهد سایر اشکال الهام گرفته از کرم ها و موجودات دریایی را آزمایش کند و دوربین و حسگرهایی روی بدن آنها قرار دهد.

منبع:

دسته‌ها