مهر بررسی می کند؛ تغییر شرایط رجیستری تلفن همراه مسافر

به گزارش خرید بک لینک، شرایط رجیستری تلفن همراه مسافر با تغییراتی همراه بوده است؛ همچون آنکه پرداخت حقوق ورودی تلفن همراه صرفا با کارت بانکی به نام مسافر و حداکثر تا یک ماه امکان پذیر است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، علی وکیلی مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه ای اعلام نمود که شرایط رجیستری تلفن همراه مسافر تغییر کرده است.
در این بخشنامه که یکم آبان ماه صادر شده، آمده است: پیرو بخشنامه صادره مورخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ مبحث مفاد مصوبه کمیته فنی رجیستری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص الزامات اصلاح فرآیند ثبت اطلاعات در سامانه رجیستری و همینطور تسهیل در انجام تشریفات رجیستری گوشی همراه مسافرین ورودی، اعلام می دارد، با توجه به پیاده سازی و اجرای سرویس نحوه پرداخت حقوق ورودی گوشیهای همراه مسافری، از تاریخ ۱۴۰۱/۷/۱۹، پرداخت هزینه ها صرفا از راه کارت بانکی شخص مسافر و نماینده حداکثر یک ماه بعد از ورود قابل انجام می باشد.
ضمناً به لحاظ عدم امکان ادامه فرآیند تشریفات ثبت اطلاعات در سامانه رجیستری بعد از خروج مسافر از مبادی ورودی سالن های مسافری (تحت هر عنوان)، فرایند و نحوه ثبت اطلاعات در مبادی ورودی با هماهنگی دستگاههای همجوار مستقر در مبادی ورودی مجدداً با نصب بنر و اطلاع رسانی مناسب گردیده و در سالن های مسافری در رؤیت مسافرین ورودی فرار گیرد.
ضمناً مسئولیت حسن اجرای بخشنامه بالاترین مقام اجرایی گمرک مربوطه است.
گفتنی است؛ پرداخت حقوق ورودی از راه درگاه های بانکی احتیاج به رمز دوم دارد در صورت نداشتن کارت بانکی به نام مسافر بخصوص کودکان امکان رجیستری وجود نخواهد داشت.

منبع:

دسته‌ها