اعتراف مقامات استرالیایی به دادن باج به هکرها

خرید بک لینک: به گزارش خرید بک لینک، یکی از مسئولان امنیت سایبری استرالیا اظهار داشت: در صورتیکه بزرگ ترین بیمه گر سلامت این کشور به شکل گسترده ای هک شده، موسسات بیمه بطور مرتب به هکرها باج می دهند تا داده های مسروقه را بازگرداند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از رویترز، اظهارات مدیر شرکت مک کوایر تله کام که به ۴۲ درصد از کارمندان فدرال استرالیا همچون اداره مالیات استرالیا خدمات امنیت سایبری ارائه می کند، نشانگر عدم آمادگی صنعتی است که در بحبوحه یک بحران ناشی از حملات هکری در کانون توجه قرار گرفته است.
دیوید تودهوپ، مدیر عامل این شرکت، با اشاره به شرایط نامطلوب شرکت های بیمه سایبری که وی نامی از آنها نبرده است، اظهار داشت: “اینها بزرگترین شرکتها در جهان هستند که آن قدر توانایی مالی دارند تا هر چه سریع تر به مجرمان و هکرها پول پرداخت کنند تا مسئولیت های خودرا انجام دهند. در کدام حوزه دیگر از زندگی می بینید که شرکت های معتبر میلیونها دلار به مجرمان پرداخت می کنند و همه چیز به صورتی خوب است؟ ”
وی اضافه کرد: “شرکت های بیمه گری که به هکرها باج می دادند، هیچ راهی برای اطمینان از حذف داده ها توسط آنان نداشتند، به این معنا که اطلاعات حساس مشتری همچنان در معرض خطر افشای آنلاین باقی می ماند.”
این ماه، بزرگترین شرکت بیمه سلامت استرالیا، به نام مدی بانک پرایوت، فاش کرد که یک هکر اطلاعات شخصی مربوط به وضعیت سلامت ۱۰۰ نفر از ۴ میلیون مشتری آنرا دزدیده و برای بازگرداندن داده ها درخواست پرداخت باج کرده است. روز سه شنبه، مدی بانک اظهار داشت که مجرم اطلاعات ۱۰۰۰ مشتری دیگر را هم نشان داده و افزود که این تعداد احیانا بیشتر می شود.

منبع:

دسته‌ها