وزیر ارتباطات خبر داد؛ تدوین بسته پشتیبانی از کسب وکارهای مهاجرت کرده به پلت فرم هایی داخلی

به گزارش خرید بک لینک، وزیر ارتباطات و فناوری اظهار داشت: بسته حمایتی برای کسب و کارهایی که به پلت فرم های داخلی مهاجرت کنند، در نظر گرفته شده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، عیسی زارع پور بامداد شنبه در آئین افتتاح مرکز کنترل و عملیات ماهواره های سنجش از دور در مرکز فضایی ماهدشت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: برنامه ای برای کسب و کارهایی که به پلت فرم هایی داخلی مهاجرت کنند، مد نظر داریم تا بتوانیم از آنها حمایت نماییم.
وی افزود: در این حوزه با همکاری وزارت اقتصاد بسته ای حمایتی در نظر گرفته شده است که مواردی مانند معافیت مالیاتی و تسهیلاتی شامل می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری ضمن اشاره به اخبار پیرامون فیلتر اینستاگرام بیان نمود: برنامه ای در این خصوص نداریم و در صورتیکه به قواعد ما و خودش درمورد تجارت اسلحه و ممانعت از خشونت پایبند باشد، مشکلی برای فعالیت در ایران ندارد.
وی خاطرنشان کرد: هیچ برنامه ای برای فیلتر پلت فرم ها نداریم اما زمانی که قواعد تعریف شده را رعایت نمی کنند مجبور به تغییر سیاست ها می شویم.
زارع پور تصریح کرد: تابحال میزان خسارت به اپراتورهای همراه و ثابت به صورت دقیق مشخص نشده است اما در هر صورت از این اپراتورها حمایت خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: به کسب و کارها سفارش می نماییم تا در پلت فرم های متخلف فعالیت نکنند و از ظرفیت های داخلی بهره بگیرند. وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به اینکه ماهواره خیام اولین ماهواره ای است که امروز تصاویر آن دریافت می شود، اظهار نمود: این ماهواره تقریبا دو ماه قبل از راه پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان پرتاب و از این مرکز تصاویر باکیفیت آن دریافت شد و از این پس سرمایه ای برای بخش های مختلف کشور است. وی بیان نمود: کاربرد داده های این ماهواره رادر بخش های مختلف همچون کشاورزی، مدیریت شهری و سایر بخش ها است. زارع پورمتذکر شد: از امروز بهره برداری عملیاتی از تصاویر خیام به وسیله مرکز کنترل و عملیات ماهواره های سنجش از دور فراهم گشته است.

دسته‌ها