رفع صدمه پذیری خطرناک زوم برای کامپیوتر های مک

به گزارش خرید بک لینک، شرکت زوم از رفع صدمه پذیری خطرناکی اطلاع داده که سبب می شد هکرها از راه برنامه برگزاری نشست های آنلاین، بتوانند به کامپیوتر های مک کاربران نفوذ کنند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از انگجت، شرکت زوم نرم افزار خود برای کامپیوتر های مک شرکت اپل را به روز کرده تا صدمه پذیری را برطرف کند که به مزاحمان احتمالی اجازه می دهد کنترل کامپیوتر های آنها را در دست بگیرند. نفوذ به زوم در کامپیوتر های مک از راه فایل بروزرسانی خودکار این نرم افزار تماس ویدئویی و از راه دستکاری سیستم تأیید هویت آن رخ می داد.
پاتریک واردل، خالق و محقق بنیاد آبجکتیو سی، برای نخستین بار این حفره امنیتی را کشف کرد و در دسامبر سال قبل آنرا به اطلاع زوم رساند.
زوم بخشی از این مشکل را برطرف کرد، اما نتوانست بخش دیگری از آنرا حل کند. زوم سپس این بخش از مشکل را هم حل کرد، اما واردل یک نقص دیگر را هم پیدا کرد. وی هفته گذشته یافته های خویش را در کنفرانس دف – کان مورد بحث قرار داد. زوم سرانجام به کمک وی توانست همه این مشکلات را حل کند.
نرم افزار زوم که بعد از همه گیری ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفت، بارها با مشکلات امنیتی جدی روبرو شده است. در سال ۲۰۱۹ هم مشکل دیگری در این نرم افزار کاربران کامپیوتر های مک را گرفتار چالش جدی کرد، چونکه هکرها قادر به کنترل وب کم های کاربران آن بودند.