زارع پور مطرح کرد؛ علت اختلال اینترنت در تهران و مشهد

به گزارش خرید بک لینک وزیر ارتباطات درباره کندی اینترنت اظهار داشت: روز دوشنبه یکی از حوزچه های مخابرات گرفتار حریق شده بود که ارتباط برخی مشترکین قطع شد و عامل اصلی نیز عدم رعایت اصول کاری و پدافند غیر عامل بود.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، عیسی زارع پور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اختلال اینترنت در ایام اخیر، اظهار داشت: در هفته اخیر دو حادثه داشتیم که یکی از آنها در مشهد رخ داد و روز شنبه بر اثر قصور یکی از پیمانکاران شرکت مخابرات، قسمتی از فیبرهای نوری مرکز قطع شده بود.
وی اضافه کرد: بر اثر این رخداد، ارتباطات چند استان شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان حدود ۴ ساعت مبتلا به اختلال شده بود که با مقصرین احتمالی آن برخورد خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: روز دوشنبه هم یکی از حوضچه های شرکت مخابرات ایران در خیابان کارگر گرفتار حریق شده بود که آن هم منجر به قطع ارتباطات شد.
زارع پور با اعلان اینکه جلسه ای در این خصوص جهت بررسی این دو حادثه برگزار شد، اعلام نمود: علت آن عدم رعایت اصول حرفه ای توسط اپراتورها تشخیص داده شد و البته اصول پدافند غیرعامل هم رعایت نشده بود.
وی اظهار نمود: ما مسئول پدافند غیرعامل وزارتخانه را مأمور کردیم که طی مدت دوهفته تمام حوضچه ها و مراکز مخابراتی و ابنیه متعلق به اپراتورهای اصلی را بررسی نمایند که اگر مشکلی وجود دارد به سرعت برطرف شود. شرکت مخابرات هم حتما باید ضرر و زیان مشترکان خود و ایرانسل را جبران کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: سامانه ثبت نام برای واگذاری بسته های رایگان اینترنت به سه دهک پایین جامعه، اجرائی شد و نزدیک به یک میلیون خانوار ثبت نام کردند و از شروع مردادماه این بسته برایشان فعال گردیده است. زارع پور اظهار داشت: این یک بسته ۴۰ گیگ تا آخر سال است و برای سال بعد این بسته برای کل سال ۵۰ گیگ خواهد بود.

منبع:

دسته‌ها