تعیین تکلیف وضعیت تخصیص ارز به موبایل منوط به شفاف شدن تخلفات شد

خرید بک لینک: تعیین وضعیت تخصیص ارز و تعیین تکلیف موبایل های دپو شده در گمرک، منوط به مشخص شدن تخلفات انجام شده در پروسه ویرایش ثبت سفارش ها و سوءاستفاده از خلا به وجود آمده در سامانه ها شد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از مهر، جلسه کمیته رجیستری تلفن همراه با حضور ذینفعان دولتی و انجمن واردکنندگان واردکنندگان موبایل و نمایندگان به دعوت وزارت صمت مورخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ اجرا شد.
آنطور که انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی به مهر اعلام نموده، در بخش اول این جلسه مطالبی همچون بررسی موضوع کالاهای دپو شده در گمرکات از دو ماه گذشته، بررسی پروسه اجرائی ثبت، خرید و فروش در سامانه جامع تجارت، پیگیری موضوع مکانیزاسیون و سیستمی شدن مجوزهای مخابرات و همین طور بررسی امکان ثبت قیمت واردکننده و حداکثر قیمت مصرف کننده و استعلام توسط مصرف کننده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
پس از استماع نقطه نظرات کارشناسی طرفین، قرار شد تا روش پیشنهادی قبلی یعنی فروش خارج از ضابطه تغییر و برای حل مشکل زنجیره موبایل از روش انبارگردانی کاهشی (فقط یک بار) استفاده گردد.
به این ترتیب تا یک ماه محدودیت های ورودی و خروجی کالا در سامانه متوقف و به زنجیره تامین، توزیع و عرضه تلفن همراه فرصتی داده خواهد شد تا با بهره گیری از این روش در بازه زمانی مشخص (یک ماه) مبادرت به واقعی سازی انبارهای خود کنند تا چرخه انتقال کالا بین لایه های این زنجیره بصورت شفاف از سر گرفته شود.
همچنین قرار شد پروسه ثبت کالا در سامانه توسط واردکننده و عمده فروش با بهره گیری از شناسه کالا باشد و فقط فروش به مصرف کننده با IMEI برمبنای کد ملی صورت گیرد.
همچنین تعیین وضعیت تخصیص ارز و تعیین تکلیف کالاهای دپو شده در گمرک، با نظر ذینفعان دولتی منوط به مشخص شدن تخلفات انجام شده در پروسه ویرایش ثبت سفارش ها و سوءاستفاده از خلأ به وجود آمده در سامانه ها شد.
از این رو جلسه کمیته رجیستری جهت تعیین تکلیف و بررسی میزان و تعداد تخلفات بدون حضور نمایندگان بخش خصوصی (انجمن) ادامه یافت. در عین حال درخواست انجمن از نمایندگان بانک مرکزی و وزارت صمت این بود تا به سرعت وضعیت کالاهای دپو شده در گمرکات و تخصیص ارز ثبت سفارش های موبایل تعیین تکلیف شود.

منبع:

دسته‌ها