کاهش پیامک های مزاحم با بهره گیری از فایروال هوشمند

پیامک ها و تماسهای مزاحم همیشه مشکلی جدی برای کاربران تلفن همراه بوده اند، اما با فعال کردن یک فایروال هوشمند در انگلیس از شدت این مشکل تا حدی کاسته شده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از فون ارنا، بررسی های مؤسسه آفکام در اکتبر سال ۲۰۲۱ نشان میدهد در آن زمان حدود ۴۵ میلیون نفر در این کشور که معادل ۷۰ درصد از جمعیت آنست تماس ها یا پیامک های مزاحم دریافت کرده اند.
برای مقابله با مشکل مذکور تمامی شرکت های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه در انگلیس مانند اسکای موبایل، تسکو، تری، ویرجین مدیا و ودافون به ائتلافی برای مبارزه با پیامک ها و تماسهای مزاحم پیوستند که منجر به طراحی یک فایروال هوشمند و مسدود کردن ۱۴۲ میلیون پیامک کلاهبردارانه شد.
همچنین در قالب این طرح ۶۰ هزار سیمکارت متخلف هم شناسایی شد و از کار افتاد. این سیمکارت ها بیشتر برای ارسال پیامک های کلاهبردارانه مورد استفاده قرار می گرفتند. با این اقدام میزان ارسال پیامک های مذکور تا ۹۷ درصد کم شد و درصد حملات فیشینگ بر روی گوشیهای هوشمند نیز کمتر شد.
بر اساس آمار آفکام میزان گزارش های مردمی در مورد تماس ها و پیامک های مزاحم هم از نیم میلیون مورد در سال قبل میلادی به تنها ۵۰ هزار مورد امسال میلادی رسیده است.

دسته‌ها