درخواست سناتورهای آمریکایی برای تحقیقات از تیک تاک

خرید بک لینک: فشار سناتورهای آمریکایی برای تحقیقات از تیک تاک در حوزه نحوه دسترسی آن به داده های کاربران آمریکایی و شیوه مدیریت این اطلاعات کماکان ادامه دارد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از رویترز، رییس دموکرات کمیته اطلاعات سنای ایالات متحده و یکی از جمهوری خواهان ارشد سنا از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا خواسته اند تا در مورد شبکه اجتماعی تیک تاک و مالک چینی آن بایت دنس به سبب “تکرار اظهارات نادرست” در مورد نحوه مدیریت داده های کاربران ایالات متحده تحقیق کند.
درخواست روز سه شنبه سناتور مارک وارنر دموکرات و مارکو روبیو جمهوری خواه به دنبال گزارش سایت بازفید عنوان شد که در آن ادعا شده بود این اپلیکیشن انتشار ویدیو های کوتاه به مهندسان و مدیران تیک تاک در چین اجازه می دهد بطور مکرر به داده های خصوصی کاربران آمریکایی دسترسی داشته باشند. سناتورها گفتند که چنین دسترسی سوالاتی را در مورد ادعاهای تیک تاک در مقابل نگرانی قانونگذاران و کاربران در خصوص تعهد آن برای صیانت از داده ها به وجود آورده است.
لینا خان، رییس کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در واکنش تصریح کرده: «با توجه به اظهارات نادرست مکرر تیک تاک در مورد حفظ امنیت داده ها، پردازش داده ها و شیوه های اعمال حاکمیت این شرکت، ما از آن می خواهیم که به سرعت در این مورد اقدام نماید.»
تیک تاک در واکنش به این اخبار روز گذشته اعلام نمود دسترسی به داده های کاربران منوط به اعمال مجموعه ای از سیاست های کنترلی قوی، رمزگذاری داده های خاص و رعایت پروتکلهای تأیید مجوز است که توسط تیم رهبری / امنیتی مستقر در ایالات متحده بر آنها نظارت می شود.
این شرکت در پاسخ به نامه سناتورها تکرار کرد: «تیک تاک هیچ گاه داده های کاربران ایالات متحده را با دولت چین به اشتراک نگذاشته است، همین طور اگر از ما خواسته شود هم این کار را نمی نماییم.»

منبع:

دسته‌ها