محدود کردن جمع آوری داده؛ تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا

به گزارش خرید بک لینک یک کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنجشنبه یک طرح مورد حمایت دو حزب این کشور معروف به حریم خصوصی آنلاین را تصویب کرد که هدف آن محدود کردن میزان جمع آوری داده های شخصی است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از رویترز، تشدید جاسوسی های سایبری از مردم آمریکا توسط دولت و شرکتهای خصوصی باعث اعتراضات و افشاگری های گسترده شده و تصویب این طرح با هدف بازگشت اعتماد عمومی صورت می گیرد، باآنکه شک و تردیدهایی در مورد تبدیل شدن آن به قانون وجود دارد.
در این طرح از شرکت هایی مانند گوگل، فیسبوک و هم لیست بلندبالایی از شرکتهای دیگر خواسته شده تا فقط اطلاعات شخصی را که برای عرضه خدمات ضروری می باشد، جمع آوری کنند. بر مبنای طرح مورد اشاره اطلاعات حساسی مانند شماره های تأمین اجتماعی با دقت بیشتری مورد حفاظت قرار می گیرند.
این طرح به سادگی در کمیته فرعی انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان با رای گیری صوتی تصویب گردید و الان به کمیته مربوطه می رود.
تلاش های قبلی برای تصویب قانون حفظ حریم خصوصی با مخالفت شرکتهای فناوری که با استفاده از داده های کاربران، خدمات تبلیغات هدفمند مجانی عرضه می کنند، بی نتیجه ماند. بخش اعظم بحث در مورد این طرح بر این مورد متمرکز بود که آیا قوانین فدرال از این دست مانع از اجرای قوانین ایالتی ناسازگار با خود می شوند، یا این که افراد بر اساس آن مجاز به شکایت در مورد نقض حریم خصوصی خود هستند یا خیر.
با توجه به انتقاد دموکرات های قدرتمند سنا، همچون سناتور ماریا کانتول که ضمانت اجرای این قانون را به اندازه کافی مناسب نمی دانند، سرنوشت آن نامشخص است.

منبع:

دسته‌ها