دستیار صوتی آمازون درخت می کارد!

خرید بک لینک: شرکت ˮآمازونˮ در امتداد کمک کردن به مقابله با تغییرات اقلیمی می خواهد از دستیار صوتی ˮالکساˮ برای افزایش درختکاری استفاده نماید.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا و به نقل از پروتکل، شرکت “آمازون”(Amazon) طی سالهای اخیر، مجموعه ای از ابتکارات پایدار را با هدف دستیابی به اهداف بلندپروازانه تر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نسبت به آنچه در “توافقنامه آب و هوای پاریس”(Paris Climate Agreement) تعیین شده، شروع کرده است.
آخرین ابتکار آمازون در حوزه آب و هوا این است که کاربران دستگاه “الکسا”(Alexa) می توانند با گفتن جمله “الکسا! درخت بکار.” به دستیار فعال صوتی، احساس بهتری در مورد زمین داشته باشند. آیا بحران آب و هوا با کمک این روش حل می شود؟
واضح است که دستیار صوتی هوشمند هیچ درختی نمی کارد. در عوض، آمازون با سازمان غیرانتفاعی “وان تری پلنتد”(One Tree Planted)، برای کاشت درخت در آپالاشیا در شمال کالیفرنیا، واشنگتن و اورگن بعنوان بخشی از طرح های احیای جنگل همکاری کرده است. هر بار که کاربران از الکسا می خواهند درختی را پرورش دهد، می توانند یک دلار برای پرداخت هزینه یک نهال به خیریه اهدا کنند. همینطور آمازون، یک میلیون دلار به این سازمان غیرانتفاعی اهدا می کند تا کاشت یک میلیون درخت از آوریل تا دسامبر ۲۰۲۲ صورت بگیرد.
کمپین های درختکاری مدت هاست که روشی محبوب برای مردم بوده اند تا نشان دهند که برای زمین اهمیت قائل هستند اما بررسی ها نشان می دهند که کاشت درختان، روشی نسبتا ناکارآمد برای شرکتهای بزرگ با هدف کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی است. گونه هایی از درختان که به صورت نادرست کاشته می شوند، می توانند اکوسیستم های محلی را از بین ببرند و حتی اگر این کار با دقت صورت گیرد، درختان باید بخش هایی از زمینهای کشاورزی را اشغال کنند تا تغییرات آب و هوایی را در مقیاس قابل توجه کاهش دهند.
در هر حال، این سبب نمی گردد که شرکتهای بزرگ، سالانه برنامه های درختکاری خویش را راه اندازی نکنند. شرکت “سیلزفورس”(Salesforce) می خواهد تا سال ۲۰۳۰، حدود ۱۰۰ میلیون درخت بکارد. شرکت “سامسونگ”(Samsung) می خواهد دو برابر بیشتر از آمازون در ماداگاسکار درخت بکارد. شرکت “مایکروسافت”(Microsoft) هم هزاران درخت را در سال ۲۰۲۰ از راه مشارکت با موتور جستجوی “اکوزیا”(Ecosia) کاشت.
کاشت درختان، خوب است اما گزارش هفته گذشته “هیئت بین دولتی تغییر اقلیم”(IPCC)، روش های مفهوم داری را پیشنهاد کرد که مردم به واسطه آنها می توانند انتشار کربن را کاهش دهند تا گرمای سیاره ما کاهش پیدا کند. درخواست از الکسا در مورد اهدای یک دلار برای یک نهال، به اندازه استفاده از حمل و نقل عمومی یا راندن دوچرخه الکتریکی تأثیرگذار نیست.

منبع:

دسته‌ها