حاکمیت سایبری در خارج از کشور -۲۱۱ مداخله دولت انگلیس برای مقابله با تبلیغات قلابی شبکه های اجتماعی

به گزارش خرید بک لینک دولت انگلیس روز گذشته اعلام نمود از این پس شرکتهای بزرگ فناوری آمریکایی را مجبور خواهد نمود تا با تبلیغات آنلاین قلابی انتشار یافته از راه پلت فرم های خود مقابله کنند.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از رویترز، دولت انگلیس می گوید شبکه های اجتماعی بزرگ مانند توئیتر، فیسبوک و گوگل و هم سایر پلت فرم های آنلاین باید آگهی هایی را که با هدف دریافت پول از کاربران انتشار یافته و خدماتی به افراد عرضه نمی کنند را مسدود کنند.
تا به حال رگولاتوری انگلیس معروف به آفکام و هم برخی گروههای مدافع مصرف کنندگان در این کشور بارها از دولت خواسته بودند با کلاهبرداری های متنوعی که از راه شبکه های اجتماعی انجام می شود، روبرو شود.
بر اساس پیش نویس قانونی که مقرر است در این حوزه در انگلیس به تصویب برسد، پلت فرم های بزرگ اینترنتی باید از کاربران در مقابل کلاهبردارانی که خویش را به جای اشخاص مشهور یا شرکتهای معتبر جا می زنند، محافظت کرده و جلوی سرقت اطلاعات شخصی افراد و سرمایه گذاری های مالی ناایمن را بگیرند و نگذارند سارقان آنلاین به حساب های بانکی افراد مختلف نفوذ کنند.
بر اساس این پیش نویس پلت فرم هایی که در این حوزه کوتاهی کنند به پرداخت حداکثر ۲۴ میلیون دلار یا معادل ده درصد از گردش مالی سالیانه شأن محکوم می شوند. در شش ماهه اول سال ۲۰۲۱ بیشتر از ۷۵۴ میلیون پوند کلاهبرداری آنلاین بانکی در انگلیس ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲ سه برابر شده است.

منبع:

دسته‌ها