هشدار یک موسسه امنیت سایبری؛ انتشار تروجان بانکی جدید برای آلوده کردن گوشیهای اندرویدی

خرید بک لینک: مؤسسه امنیت سایبری تریت فابریک از شناسایی تروجان بانکی جدیدی به نام مدوسا آگاهی داده که از روش های قدیمی برای فریب کاربران استفاده می نماید، ولی کم و بیش موفق بوده است.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از زد دی نت، این مؤسسه در مجموع دو مجموعه بدافزار اندرویدی را شناسایی کرده که از روش های کم و بیش مشابهی برای آلوده کردن گوشیها و سرقت اطلاعات بهره می گیرند.
یکی از این دو بدافزار فلوبات نام دارد که به کاباسوس نیز شهرت دارد و دیگری تروجانی بانکی به نام مدوسا است. فلوبات یکی از بدنام ترین بدافزارهای اندرویدی است که رمزهای عبور، اطلاعات بانکی و سایر اطلاعات حساس را از گوشیهای هوشمند آلوده سرقت می کند.
فلوبات با دسترسی به لیست تماس، آنرا برای دیگر افراد نیز ارسال می کند و بدین منظور از خدمات پیامک استفاده می نماید. پیام های مورد اشاره به شکلی تنظیم می شوند که کاربر تصور کند بسته مهمی را دریافت نکرده است.
مدوسا نیز عملکردی مشابه با فلوبات دارد و می تواند در زمان تایپ کردن کاربران کلمات عبور را سرقت کند. تهیه اسکرین شات از نمایشگر و جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه استفاده افراد از گوشی شخصی همچون دیگر توانمندی های این بدافزار است.
نکته جالب این است که مدوسا از آیکون ها و اسامی مشابه با فلوبات استفاده می نماید و حتی در لینک های ارسالی خود مدعی می شود کاربر نتوانسته بسته پستی مهمی را از شرکت پست دی اچ ال تحویل بگیرد. هر دو بدافزار از سال ۲۰۲۰ درحال آزار کاربران هستند.

منبع:

دسته‌ها