زوج آمریکایی به پول شویی ۴ و نیم میلیارد دلاری با بیتکوین متهم شدند

به گزارش خرید بک لینک وزارت دادگستری آمریکا از شناسایی بزرگترین مورد سرقت و پول شویی با استفاده از ارز رمزها به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار اطلاع داد.

به گزارش خرید بک لینک به نقل از رویترز، این سوء استفاده در جریان یک حمله هکری در سال ۲۰۱۶ به صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس رخ داده و عاملان اصلی این پول شویی یک زن و شوهر بوده اند.
بنا بر اعلام دادستانی، ایلیا لیختنشتاین، ۳۴ ساله و همسرش، هدر مورگان، ۳۱ ساله اهل نیویورک که بامداد روز سه شنبه در منهتن دستگیر شدند، درآمدهای غیرقانونی خویش را صرف خرید اقلامی مانند طلا و توکن های غیرقابل تعویض و هم کارت هدیه ۵۰۰ دلاری والمارت کردند.
این زوج نمایه های عمومی فعالی در شبکه های اجتماعی داشتند و مورگان با نام مستعار «رازلخان» خواننده رپ شناخته می شد که برگرفته از عنوان چنگیز خان است.
لیزا موناکو، معاون دادستان کل آمریکا گفته که این بزرگترین مصادره مالی وزارت دادگستری تا به امروز به حساب می آید. وی در اطلاعیه ای افزود شناسایی این متخلفان نشان داده است ارز دیجیتال منبع امنی جهت استفاده مجرمان نیست. لیختن اشتاین و مورگان متهم به توطئه برای پول شویی و همینطور کلاهبرداری از ایالات متحده هستند. این پرونده در یک دادگاه فدرال در واشنگتن دی سی تشکیل شده و در جریان است.
این زوج متهم به توطئه برای پول شویی ۱۱۹۷۵۴ بیتکوین هستند که بعد از نفوذ یک هکر به بیت فینکس و انجام بیشتر از ۲۰۰۰ تراکنش غیر مجاز به سرقت رفته بودند. وزارت دادگستری می گوید ارزش معاملات مذکور در آن زمان ۷۱ میلیون دلار بود، اما با افزایش ارزش این ارز رمز، رقم حالا به بیشتر از ۴.۵ میلیارد دلار رسیده است.

دسته‌ها