اداره المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن به دست ربات ها!

خرید بک لینک: از ربات های آشپز گرفته تا ربات های ضدعفونی کننده محیط، همگی در محل برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مشغول فعالیت هستند.
به گزارش خرید بک لینک به نقل از ایسنا، برگزاری المپیک در هر کشوری فرصتی برای نمایش آن کشور به جهان است. در این بازی ها، چین به دنبال کاهش تماس انسان ها با یکدیگر بوده است و بدین جهت از ربات های مختلفی برای انجام وظایف مختلف استفاده می نماید. با ما در سفری به رستوران سلف سرویس رسانه ها همراه شوید جایی که فناوری و ربات ها نقش مهمی در آن ایفا می کنند تا اطمینان حاصل کنند که این دور از مسابقات المپیک زمستانی با رعایت دستورالعمل های ایمنی انجام می شود. علاوه بر مسائل مربوط به بهداشت، این ربات ها کارهای مربوط به آشپزی و سرویس دهی به نماینده های هر کشور و رسانه ها را بر عهده دارند.
برخی از ربات ها به اندازه گیری دمای بدن افراد در مرکز ملی ورزش های آبی پکن معروف به “مکعب یخ زده” می پردازد.
سایر ربات ها سیب زمینی سرخ می کنند، همبرگرها را زیر و رو می کنند و غذای افراد را به آنها تحویل می دهد. ربات های دیگری نیز نوشیدنی آماده می کنند.
بیشتر بخوانید:
تحویل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۲۲ توسط دو ربات!
در همه ی جای محل برگزاری بازی ها می توان شاهد حضور ربات ها بود از محل غذاخوری گرفته تا راهروهای هتل. ربات هایی که در راهروها می چرخند و ماده ای ضدعفونی کننده برای تمیز کردن سطوح پخش می کنند و گروه دیگری نیز به افراد تذکر می دهند که فاصله گذاری اجتماعی را حفظ کنند و ماسک را روی صورت خود نگه دارند.
تمامی این ربات ها در جهت خدمت رسانی بهتر و همین طور ایجاد امنیت در مقابل شیوع کووید-۱۹ به فعالیت می پردازند.
در فیلم زیر می توان نحوه کار تعدادی از این ربات ها را مشاهده کرد.

منبع:

دسته‌ها